Minialbum kapely Craggy Collyde vychádza už aj na vinyle

Zdieľať

Digitálne vydanie minialbumu od britsko-slovenskej kapely CRAGGY COLLYDE bolo známe už v marci tohto roku. Vydanie druhého počinu tejto kapely s názvom Wrapped Up In Ribbons na vinyle bolo plánované od začiatku, avšak vzhľadom k vonkajším okolnostiam sa dátum posunul na neskorší. Desaťpalcový vinyl v limitovanej edícii vyšiel v piatok 29. mája.

Kapela v zložení Craggy (gitara, spev) a Veronika (bicie) sa dala dohromady v juhomoravskej metropole Brno, kde Brit Craggy už dlhšiu dobu žije a kde Slovenka Veronika študovala. „Spoznali sme sa na Craggyho akustickom koncerte. Jeho pesničky sa mi od začiatku veľmi páčili, no hoci som už v tej dobe dávno hrala na bicie, spočiatku mi ani nenapadlo, že by sme spolu raz mohli hrať v kapele. To prišlo až o pár rokov neskôr a je to taký môj splnený sen,“ hovorí Veronika.

Toto rock n‘ rollové duo dalo o sebe vedieť už v roku 2018 s ich debutovým singlom Sorry Now. Oranžový sedempalec, na jednej strane s melodickou piesňou Sorry Now a na druhej s cow punkovou Go Ahead And Break Me, sa točí na gramofóne už nejednému fanúšikovi či fanúšičke. Kapela si získavala priaznivcov na koncertoch na Slovensku i v Česku, vystúpila napríklad na minuloročnom Record Store Day v Bratislave.

V roku 2019 sa kapela znovu zatvorila do brnianskeho štúdia Reset, aby dala dokopy nové piesne na ďalšiu nahrávku. „Pesničky sme nahrali už v máji a novembri roku 2019, pričom na albume sa vyskytnú aj naši známi, ktorí nám vypomohli s nástrojovým obsadením – v titulnej piesni s klavírom a v ostatných s basgitarou,“ hovorí Craggy a k súčasnej situácii dodáva: „Momentálne sme síce rozdelení hranicou, no netrpezlivo čakáme na znovuotvorenie hraníc a uvoľnenie opatrení, aby sme mohli znovu začať skúšať a nový album predstaviť aj v slovenských a českých kluboch. Na to sa tešíme najviac.“

Po krátkej odmlke sú teda Craggy Collyde späť s mini albumom obsahujúcim šesť nových piesní, na ktoré recenziu podal napríklad aj britský rockový portál Über Röck. Album Wrapped Up In Ribbons  vychádza na desaťpalcovom vinyle v limitovanej číslovanej edícii 250 kusov.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←