Craggy Collyde vydávajú svoj prvý album, pokrstia ho v Brne aj Bratislave

Zdieľať

Prvý dlhohrajúci album kapely CRAGGY COLLYDE s názvom The House Next Door vychádza v piatok 22. septembra 2023. Bude vydaný v rakúskom hudobnom vydavateľstve Mai Lei Bel, s ktorým kapela tento rok začala spoluprácu. Jeho vydanie budú sprevádzať aj dve párty v Brne a v Bratislave.

Craggy Collyde vstúpili na scénu ešte ako duo frontmana Craggyho a bubeníčky Veroniky v roku 2018. Prvý sedempalcový singel Sorry Now s energickou B-stranou Go Ahead And Break Me bol v roku 2020 nasledovaný desaťpalcovým EP Wrapped Up In Ribbons so šiestimi pesničkami na čele s Don’t Put Me Down, ktorá sa čoskoro stala obľúbenou koncertnou hitovkou. Onedlho potom sa kapela rozšírila o basgitaristu Tomáša “Fakyho” Faktora (ex-Princovia).

Tak ako tieto predchádzajúce nahrávky i nový album kapela nahrala v Brne v štúdiu Reset u Romana Kašníka. Nájdete v ňom elektrizujúci mix alternatívnych rock(n‘ roll)ových piesní s atmosférickými a pomalšími baladami, ku ktorým si kapela prizvala aj hudobné hostky – violončelistku Katarínu Zima z Bratislavy na temnú Buried At Sea a klaviristku Petru Čtveráčkovú z Prahy na záverečnú I Know It’s Over.

„Na albume sa nachádza 11 pesničiek, z ktorých väčšinu budú ľudia poznať z koncertov. Mnohé z nich sme plánovali s Craggym nahrať už od našich začiatkov ešte v roku 2017. Avšak nachádzajú sa tam aj nové, doposiaľ nehrané pesničky. Napríklad titulnú The House Next Door sme zatiaľ na koncertoch nehrávali,” hovorí bubeníčka Veronika.

„Album je výsledkom nášho dlhodobého tvorivého procesu a snažili sme sa v ňom náš zvuk posunúť zase o kúsok ďalej od jednoduchého punku či rock n‘ rollu – ktoré však stále máme radi! Koniec-koncov to dokazuje aj prvý singel z albumu,” smeje sa frontman Craggy.

Prvý singel z albumu má názov Hold Your Head Up High a video k nemu je zverejnené od pondelku 18. septembra. Kapela pozýva všetkých na koncerty k vydaniu albumu, ktoré budú spojené s krstom albumu a koncertom kapely – v Brne v kaviarni Flexaret v piatok 22. septembra a v Bratislave v Rómerovom dome v sobotu 23. septembra, kde krstu bude predchádzať burza vinylových platní v réžii obchodíku Vinylové platne.

Zdroj: Craggy Collyde

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←