Z tria Nervosa vznikli dve kvartetá

Zdieľať

Keď ohlásili dve členky čoraz obľúbenejšej brazílskej ženskej thrashmetalovej formácie NERVOSA odchod, bol to asi pre všetkých fanúšikov poriadny šok. Netrvalo ale dlho a kapela po konkurzoch s uchádzačkami z celého sveta ohlásila novú zostavu.

„Bolo skvelou skúsenosťou stretnúť toľko talentovaných žien. Nebolo jednoduché vybrať jednu a donútiť sa povedať nie niekoľkým skvelým muzikantkám. Ale táto otázka siahala ďaleko za hudobné zručnosti. Zahŕňala aj flexibilitu, profesionalitu, dobrú komunikáciu, a tak ďalej,“ vysvetľuje Prika Amaral. „Som ale veľmi šťastná a spokojná s výsledkom. Už máme mnoho skladieb a začali sme písať aj nejaké nové. Garantujem, že Nervosa sa vráti v plnej sile.“

Na post speváčky v kapele bola vybraná Diva Satanica, ktorá spieva v kapele Bloodhunter. Tá si zahrala aj po boku kapely Nervosa. Basgitary sa chopila známa Mia W. Wallace, ktorá už okrem iných hrala aj s menami ako Abbath či Triumph Of Death. Napokon, za bicie sa posadila energická Eleni Nota, ktorá hrá v progressivemetalových kapelách Mask Of Prospero a Croque Madame.

Z tria Nervosa sa tak stalo kvarteto a kapela začala novú fázu. Ale bývalé členky tejto formácie Fernanda Lira (vokály a basová gitara) a Luana Dametto (bicie) taktiež nezaspali na vavrínoch. Koncom mája zverejnili existenciu svojej novej kapely CRYPTA, ktorá sa zrodila podľa ich slov už v júni 2019.

CRYPTA je brazílsko-holandské kvarteto ovplyvnené najmä subžánrami oldschoolového death metalu. Štvoricu popri bývalých členkách formácie Nervosa dopĺňajú Sonia Anubis (gitara), ktorú môžete poznať z kapiel Burning Witches a Cobra Spell, a Tainá Bergamaschi (gitara), bývalá členka Hagbard.

Dievčatá usilovne pracujú na svojom debute. Kapela už má materiálu viac než dosť, ale, nanešťastie, im situácia okolo koronavírusu znemožnila vycestovať do štúdia. Dámy však sľubujú, že akonáhle karanténa skončí, ihneď odletia do štúdia svoj debut nahrať.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←