Rockový týždeň v kocke: 7. – 13. november 2022

Zdieľať

Bývalý spevák Nazareth Dan McCafferty zomrel vo veku 76 rokov. Už v roku 2013 ho zdravotné problémy donútili ukončiť vystupovanie na turné a neskôr aj pôsobenie v kapele. Smutnú správu zverejnil basgitarista Pete Agnew.

Kapelu Uriah Heep pandémia inšpirovala k napísaniu nového albumu. Ich 25. nahrávka s názvom Chaos And Colour  vyjde 27. januára 2023. Zverejnený je už prvý singel Save Me Tonight.

Richie Sambora pripustil, že by sa mohol znovu objaviť na pódiu s kapelou Bon Jovi. Gitarista potvrdil, že o tom komunikujú s Jonom Bon Jovim. Do úvahy prichádza spoločné vystúpenie na Glastonbury 2023. Budúci rok to bude 10 rokov, od kedy Sambora kapelu opustil.

Every Loser. Tak sa bude volať devätnásty album krstného otca punku Iggyho Popa. Vyjde na začiatku nového roka, hneď 6. januára.  Predstavil z neho prvú skladbu Frenzy.

Gwar sa pridávajú medzi kapely, ktoré do svojho merchu pridali erotickú pomôcku. Dokonca tú najškaredšiu na svete. Fajnšmekri si ju môžu zadovážiť aj v prevedení, ktoré svieti v tme. Hračka má odkazovať na Oderusa Urungusa a jeho… Ehm.


Zaujímavosť týždňa: Basgitarista ZZ Top Elwood Francis hrajúci na 17-strunovej basgitare

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←