Lordi vydajú tento rok niekoľko nových albumov

Zdieľať

Maskovaná fínska partička LORDI prišla 1. apríla s informáciou, že urobí to, čo žiadna kapela predtým. Vraj tento rok v jeden deň vydá štyri štúdiové albumy. Žiadne sólo albumy, žiadne kompilácie. Poctivé štyri štúdiové albumy. Keďže bol ale Deň bláznov a rôznych žartíkov, mnohí fanúšikovia túto informáciu nebrali príliš vážne.

O to prudšie asi všetkým narazila sánka na zem, keď deň na to Lordi oznámili, že šlo skutočne o prvoaprílový žart. Veď vydať štyri albumy súčasne by bolo skutočne bláznovstvo. Ale nie dostatočné pre túto kapelu. Ak si myslíte, že nápad fiktívnej kompilácie Killection, s ktorou prišli naposledy, bol ich strop, tak sa veľmi mýlite.

V októbri prídu Lordi na trh so siedmimi novými radovými albumami. Áno, čítate správne. A z rozprávania speváka Mr. Lordi vyplýva, že pôvodne sa im ešte aj tento počet zdal nepostačujúci: „Počas týždňa, kedy bolo prerušené turné Killectour, som si uvedomil, že vzniknutý čas musíme nejako konštruktívne využiť. Bolo zrejmé, že je načase začať plánovať nový album. A to aj napriek tomu, že Killection bol vydaný len dva mesiace predtým. Ale najnudnejšou vecou, ktorú by sme mohli spraviť, by bolo vydanie ďalšieho obyčajného albumu. Veľmi ma bavilo užívať si rôzne štýly písania skladieb, nahrávania a produkcie Killection. Ale ďalšou nudnou vecou by bolo vytvoriť druhú časť tejto fiktívnej kompilácie. A keďže Killection bola kompilácia z histórie kapely, ktorá neexistovala, jedinou možnosťou bolo túto históriu vytvoriť. Teda aspoň z časti. A pred Halloweenom 2021 už naše fiktívne albumy nebudú viac fiktívne. Pôvodne bolo mojím zámerom vydať desať albumov, ale vydavateľstvo usúdilo, že by to bolo šialené. Ale sedem je číslo, ktoré im prišlo ako tak uskutočniteľné.“

Takže čo sa týka jedenástej štúdiovky formácie Lordi, nebude to len jedenástka. Bude to aj dvanástka, trinástka a tak ďalej až po ich sedemnásty štúdiový album. A všetky z nich vyjdú súčasne ešte tento rok. Toto ešte asi naozaj nespravila žiadna iná rocková kapela.

Navyše kapela hlási, že prvých päť albumov je už teraz hotových a usilovne pracujú na šiestom. Tak sa nechajme prekvapiť rozmanitosťou a bohatosťou ich nového materiálu.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←