Lordi prinesú do Bratislavy svoju fiktívnu kompiláciu už v utorok

Zdieľať

Kapely bežne po niekoľkých albumoch vydajú kompiláciu tých najúspešnejších hitov. Je to pekný zvyk, ktorý sa rôzne zoskupenia snažia ozvláštňovať koncertnými, akustickými či inými verziami svojich skladieb. Prípadne medzi známe hity pridajú jednu-dve novinky. Inak to nebolo ani u fínskej formácie LORDI. Teda až donedávna. Pomedzi svojich deväť štúdiových albumov vydali síce tri kompilácie, ale tento rok prišli s niečím spektakulárnym.

Lordi vypustili do sveta 31. januára svoj desiaty štúdiový počin Killection. A ten nesie zaujímavý podtitul A Fictional Compilation Album. Fínske monštrá sa zhostili zaujímavej myšlienky, podľa ktorej sa už ich vznik viac nedatuje do roku 1992, ale až do skorých sedemdesiatych rokov. Už od tej doby Lordi údajne vydávajú úspešné nahrávky plné hitov, z ktorých by sa patrilo konečne zostaviť kompiláciu.

Originálna myšlienka. Navyše rovnako bláznivá ako geniálna. Lordi neváhali zájsť až tak ďaleko, že skladby z „rôznych období“ nahrali v rôznych štúdiách za pomoci pôvodnej techniky, aby dosiahli čo najautentickejší zvuk a aby poslucháča vtiahli do svojej koncepcie čo najhlbšie.

„Killection je fiktívna kompilácia. Obsahuje piesne, ktoré by Lordi napísali od začiatku sedemdesiatych rokov do polovice rokov deväťdesiatych. Kompilácia obsahuje aj jednu „úplne novú“ skladbu z roku 2019, pretože to je pre kompilácie v dnešnej dobe typické,“ hovorí Mr. Lordi.

Ako je dobrým zvykom pri vydaní albumovej novinky, respektíve pri sumarizovaní svojej kariéry – i keď fiktívnej – kapela vyrazila na turné a neobíde ani Slovensko. V rámci Killctour 2020 svoj nový set maskované monštrá predstavia v už utorok 18. februára v bratislavskom MMC.

LORDI
18. február 2020
MMC, Bratislava
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←