Ktorým smerom vykročili Anime Torment s novým EP? (recenzia)

Zdieľať

Po dvoch dlhohrajúcich albumoch a dvoch EP prišli českí deathcoreoví ANIME TORMENT opäť s kožou na trh. 27. septembra 2023 vydali svoje EP Just A Carcass. Ich nový počin obsahuje šesť piesní. Dve z nich sa stali predzvesťou nahrávky ako single už počas roku 2022.

Album otvára Garrote, ktorá poslucháčovi rovno uštedrí dobre mierený úder. Muzika ostrá ako britva a rytmika presnejšia než švajčiarske hodinky bude fanúšikov sprevádzať počas celého albumu. Budem sa opakovať, pretože túto vetu som už napísal pri recenzii posledného EP kapely, ale skladám klobúk pred bubeníkom. Rýchlosťou a presnosťou môže konkurovať nejednému svetovému menu.

Foto: Anime Torment

K tomuto žánru, samozrejme, neodmysliteľne patria rôzne breaky. Tie najvýraznejšie sa dajú nájsť v Just A Carcass a Copseeater. Presvedčivý a naliehavý vokál v určitých pasážach piesní Crimson Madness a Release The Demons prechádza až do grindového kvikotu, čo tiež skladbám pridáva na ich agresívnom zvuku. Zlatým klincom bola pre mňa ale posledná The Vulgar Gaze, kde ku všetkému, čo doposiaľ kapela predviedla, pridala ako čerešničku na torte ešte disharmóniu. Keby azda ešte gitary na konci riffov zakvílili, bolo by to dokonalé.

Keď som začal novú nahrávku počúvať, povedal som si už počas prvých sekúnd, že Anime Torment s každou svojou novinkou pritvrdí. EP Just A Carcass je brutálnejšie a agresívnejšie ako čokoľvek iné, čo som doposiaľ od tejto formácie počul. Akoby pre nich ani neexistovali hranice. Je vidieť, že rastú po každej stránke a pomaly, ale isto sa z nich stáva kapela svetovej úrovne, o čom svedčí aj ich koncertný kalendár.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←