Kapela last millennials. predstavila debutový album

Zdieľať

Bratislavská skupina last millennials. vydala svoj debutový album Monochrome Rainbow.

Skladá sa z jedenástich skladieb a je dostupný na všetkých streamovacích platformách. Hudobne predstavuje zaujímavú kombináciu indie, rocku, popu a elektroniky.

„Inšpiráciu čerpáme zo širokého spektra hudobných žánrov, ktoré máme radi – to sa prejavuje v pestrosti nášho albumu,“ hovorí gitarista a klávesák Adam Böjtös, ktorý album produkoval a aranžoval. Texty piesní sa dotýkajú tém, ktorými však nežije len generácia mileniálov. „Aj keď sú naše texty po anglicky, nejde o bezvýznamnú zmes prvoplánových rýmov, ale o hlbšie rozobratie pocitov a problémov, ktorými sa ľudia ako my zaoberajú,“ dodáva spevák a gitarista Martin Pšenák.

Album Monochrome Rainbow si skupina nahrala sama vo vlastnom štúdiu v priebehu roku 2022. O mixing sa následne postaral Marek Sasko zo SMT Studio a mastering albumu zabezpečil Boris Sodoma v bratislavskom štúdiu High Five Mastering.

Skupina last millennials. vznikla ešte ako štúdiový projekt v roku 2019. V roku 2021 vydala svoje debutové EP Choose Life. Až od roku 2022 sa začala venovať živému hraniu, kde zvládla preniesť cit a energiu svojej hudby do pútavého koncertného zážitku.

V tomto roku sa skupina sústreďuje na tvorbu vizuálneho obsahu k vydanému albumu koncertovanie. Najbližšie má naplánované podujatia Štuchafest v Považskej Bystrici 21. júla a Pohoda Garáž v Trenčíne 19. augusta.

Zdroj: last millennials.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←