Rockový týždeň v kocke: Guns N‘ Roses, The Eagles aj Ghost

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 3. – 9. júl 2023

Peter Gabriel neprestáva zverejňovať single z nadchádzajúceho albumu i/o. Siedmu skladbu vydal opäť v deň splnu mesiaca a nesie názov So Much.

Floor Jansen v polovici júna skolabovala z vyčerpania po koncerte Nightwishu, preto musela zrušiť svoje naplánované sólové vystúpenia v Holandsku. Vo vyhlásení speváčka uviedla, že nie je v dostatočnej zdravotnej kondícii, aby podala požadovaný výkon a musí myslieť na zdravie seba a svojho nenarodeného dieťaťa.

Pod pódiom festivalu Glastonbury boli nájdené dve malé sovy, ktoré opustili rodičia kvôli hluku. Keďže ich ochranári našli približne v čase setu Guns N‘ Roses, sovy dostali mená Axl a Slash.

The Eagles sa tento rok vydajú na svoje turné, na ktorom sa rozlúčia so svojou viac ako 50-ročnou kariérou. Zatiaľ ohlásili 13 koncertov v USA, ktoré odohrajú od septembra do novembra. Špeciálnym hosťom turné bude Steely Dan.

Ghost majú opäť nový singel a opäť je to cover. Tentoraz prerobili pieseň Stay od Shakespears Sister, ktorú nahrali pre horor Insidious: The Red Door. Vokálmi do piesne prispel aj herec Patrick Wilson.

Zaujímavosť týždňa: Axl Rose spadol na pódiu počas koncertu a všetci boli prekvapení, ako rýchlo a svižne sa postavil a pokračoval v spievaní

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←