Kapela Craggy Collyde pripravuje nový album a pozýva na koncerty

Zdieľať

CRAGGY COLLYDE je britsko-slovenská rock n’ rollová kapela so základňou v Brne, ktorá sa prvýkrát prihlásila o pozornosť v roku 2018 vydaním singlu Sorry Now/Go Ahead And Break Me. Odvtedy stihla odohrať koncerty na Slovensku i v Česku, vydať vinyl EP Wrapped Up In Ribbons so šiestimi skladbami a natočiť niekoľko videoklipov. Ten najčerstvejší k piesni Don’t Put Me Down bol zverejnený koncom minulého roku spolu s informáciou o novom členovi kapely. Tým je basák Tomáš „Faky“ Faktor zo známej bratislavskej kapely Princovia. Spolu s ním Craggy Collyde odohrá túto sezónu niekoľko koncertov, napríklad v Bratislave, Brne, ale aj v neďalekej Viedni.

„Veľmi sa tešíme, že konečne môžeme hrať koncerty bez obmedzení, keďže posledné dva roky boli veľmi náročné. Na prelome rokov 2020 a 2021 bolo dokonca deväť mesiacov, kedy sme sa nemohli vôbec stretnúť kvôli uzatvoreným hraniciam, keďže každý z nás žije v inej krajine, nehovoriac o skúšaní a koncertovaní,“ hovorí bubeníčka Veronika.

Spevák, gitarista a skladateľ kapely Craggy dodáva: „Určite nás to na určitý čas zabrzdilo, ale nezastavilo nás to. Pokračujeme v hraní a tvorení. Už toto leto chystáme nahrávanie nášho prvého LP-čka, ktoré vydáme pravdepodobne ešte tento rok.“

Zatiaľ si môžete vypočuť kapelu Craggy Collyde na niektorý z plánovaných koncertov:

30. apríl 2022 – Bratislava, Weranda
1. máj 2022 – Senica, Námestie oslobodenia
7. máj 2022 – Vyškov, Peklo
17. máj 2022 – Bratislava, Garáže pod Prístavným mostom
18. máj 2022 – Viedeň, Cafe Carina
28. máj 2022 – Brno, Desert

Zdroj: Oriol Camacho/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←