Kam na koncerty: Veľká noc 2020

Zdieľať

Keďže tento víkend máme Veľkú noc, bolo by to s tými akciami biednejšie aj bez aktuálnej pandemickej situácie. Takže aspoň pre tentokrát nemusíme smútiť až tak veľmi a pekne sedieť poctivo doma.

Do tohtotýždňového historického okienka sa nám dostala Halleyho kométa, ktorá v roku 837 priletela najbližšie k Zemi. Okrem toho sa v roku 1912 presne 10. apríla pustil na prvú a poslednú plavbu slávny kolos Titanic. A pre milovníci kníh si môžu pripomenúť prvé publikovanie Veľkého Gatsbyho od F. Scotta Fitzgeralda, ktoré sa uskutočnilo v New Yorku v roku 1925 práve 10. apríla.

Z metalovej histórie si spomeňme tiež nejaké tie kuriozity. Tentokrát zmieňme moment, keď 10. apríla 1970 klávesák Ray Manzarek počas bostonského koncertu The Doors odvliekol z pódia Jima Morrisona. Dôvodom bolo to, že Jim sa spýtal publika, či chcú vidieť jeho genitálie. Po odvlečení Morrisona Manzarekom organizátor rýchlo vypol elektrinu v budove. Morrisona neskôr za toto lascívne správanie zatkli v Miami.

No a o 12 rokov neskôr v roku 1982 v tento deň ešte napríklad Iron Maiden dosiahli prvé miesto v albumovom rebríčku v Británii s nahrávkou The Number Of The Beast. Bol to tretí album skupiny, ale zato úplne prvý s Bruceom Dickinsonom za mikrofónom.

Polievať sa nemôže chodiť, ale polejte si pokojne za jeden na narodeninových oslávencov. V piatok slávi okrúhliny – päťdesiatku
bývalý spevák Iced Earth Matt Barlow. V sobotu zase nezabudnite pozdvihnúť krígle a štamperlíky či fľaše na zdravie gitaristu Amorphis Tomiho Koivusaariho, ktorý oslávi 47 rokov, i na gitaristu Rammstein Olivera Riedela a jeho štyridsaťdevinu. Ale nestrácajte slinu ani v nedeľu. Telepatické blahoprianie môžete poslať k štyridsiatym druhým narodeninám Svenovi Karlssonovi, klávesákovi Soilwork, či k tridsaťpäťke Michelovi Guaitolimu, spevákovi Visions Of Atlantis.

Piatok (10. apríl)
Brno – M13 Klub – BARBAR PUNK (krst CD) – neuvedené zmeny, ale pravdepodobne zrušené
Žilina – Smer klub 77 – SEVEN ATE, CASTAWAY, SCARLET WINGS, MOTORSCREAM – neuvedené zmeny, ale pravdepodobne zrušené

Sobota (11. apríl)
Nové Mesto nad Váhom – Blue Note – U2 REVIVAL BAND – zrušené
Želiezovce – Club 186 – THE CASTAWAYS (GREEN DAY TRIBUTE), RENEGADE,
CHAPTER5, WHITE DRAGON – zrušené

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←