Kam na koncerty: 7. – 9. február 2020

Zdieľať

Január je už za nami, takže sa môžeme prestať vyhovárať, že ešte je len začiatok roka a nemusíme dodržiavať predsavzatia, ktoré sme si stanovili. Máme tu však prvý februárový víkend, kedy sa tiež zase budete mať kde ísť vyskákať. No skôr než prejdeme k tipom na dobrú víkendovú zábavu, prezraďme si čo-to z historických udalostí z dnešného dňa.

7. februára v roku 1497 v talianskej Florencii stúpenci Girolama Savonarolu, dominikánskeho kňaza známeho odporom voči umeniu, pálili knihy, umenie a šminky. Tento čin bol Savonarolovým aktom rebélie voči Svätej lige pápeža Alexandra VI., ktorý ešte v roku 1495 hodlal zaútočiť na Francúzov. Girolama sa nestotožňoval s pápežovými myšlienkami, nepomáhal naplniť jeho rozkazy a pokračoval vo svojich pokusoch o reformáciu pálením nielen umenia, ale aj podpaľovaním pápežských divadiel. Za to bol v roku 1479 exkomunikovaný z cirkvi a o rok neskôr ho v máji aj s jeho dvomi nasledovníkmi najskôr obesili a potom upálili.

Čo sa týka našej metalovej, rockovej a punkovej histórie, aj tam sa v tento deň diali veci. 7. februára 1969 zatkli Jima Morrisona, keď opitý a bez vodičáku jazdil po Los Angeles. O desať rokov neskôr v 1979 sa Stephen Stills stal prvým rockovým hudobníkom, ktorý nahrával album za pomoci digitálnej techniky.

Alan Lancaster, basgitarista Status Quo, dnes oslavuje 71. narodeniny. Frontman Godsmack Sully Erna má dnes 51 rokov a Wes Borland, gitarista Limp Bizkit, slávi 45 rokov.

7. február (piatok)

Bratislava – Kulturák Klub – PUNKREAS, DIMENZIA X, PIVNICA

Bratislava – Randal Club – TITANIC, NOCONTROL, CASTAWAY

Nové Mesto nad Váhom – Blue Note – LED ZEPPELIN REVIVAL

Piešťany – Pivovar Žiwell – OFF THE LINE

Vrútky – RC Mlyn – GLADIATOR

8. február (sobota)

Bratislava – Club Hron – HORKÝŽE SLÍŽE

Bratislava – Kulturák Klub – MOLCHAT DOMA, ALEX KELMAN

Brno – Fléda Club – ABBATH, 1349, VLTIMAS, NUCLEAR

Hurbanovo – Bar u Aničky – DIMENZIA X, SMALL TOWN LIFE, KTO CHCE ČO CHCE

Trnava – Amfik – ROCKLINE

Uherské Hradište – Klub Mír – CHAOS IN HEAD, FORREST JUMP, HAD

Viedeň – Gasometer – LINDEMANN, JADU

Senica – Club 61 – ZÓNA A, SKÔR ČI NESKÔR

Šaľa – Metroclub – ILEGALITY, ČISTÁ RYŽA, S.B.A., WE STILL HERE

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←