Kam na koncerty: 5. – 7. marec 2021

Zdieľať

Chodíte do prírody? Veď je jar, vonku už čvirikajú vtáky, príroda sa pomaly, ale isto zobúdza. Treba chytať vitamín D. So streamami je to aj tak momentálne biednejšie. No nakuknúť do historického kalendára aj tak môžeme, nie?

V piatok si napríklad pripomíname okamih, kedy si v roku 1836 Samuel Colt nechal patentovať prvú produkciu revolveru, konkrétne kalibru tridsať štyri. O niekoľko rokov neskôr, ale 6. marca 1899, si zase výrobca liečiv Bayer zaregistroval ako značku Aspirín. A v 19. storočí zostávame aj v nedeľu, ale presunieme sa do roku 1876, kedy si Alexander Graham Bell nechal patentovať vynález, ktorý nazval telefón.

Ešte si zapátrajme v hudobnej histórii. 5. marca v roku 2013 český súd oslobodil speváka Randyho Blytha spod obvinenia za vraždu. Obvineniu čelil za sotenie fanúšika na pražskom koncerte. Problémy s fanúšikmi a obvineniami už však mali aj iní. Napríklad Liam Gallagher z Oasis 6. marca 1998 vrazil hlavou do hlavy devätnásťročného britského fanúšika Benjamina Jonesa a zlomil mu nos. Incident sa odohral v Brisbane pred hotelom, kde spevák spal. Ten za čin dostal pokutu, ale dotknutý sa rozhodol pre civilné obvinenie. A v nedeľu si pripomenieme okamih z roku 1975, keď David Bowie vydal svoj deviaty album Young Americans.

A kto sú oslávenci na tento víkend? V piatok slávia narodeniny gitarista a klávesák Turilli / Lione Rhapsody Luca Turilli (slávi štyridsaťdeväť rokov) a bubeník Opeth Martin Axenrot (slávi štyridsaťdva rokov). Sobotnými oslávencami budú multiinštrumentalista z Pink Floyd David Gilmour (oslávi sedemdesiatpäť rokov) a gitarista Manowar Joey DeMaio (bude sláviť šesťdesiatesiedme narodeniny). Na záver víkendu bude oslavovať narodeniny aj jedna dáma. Amanda Somerville v nedeľu oslávi štyridsaťdva rokov.

Piatok (5. marec)

Winter Warp – akcia pod taktovkou kapely Montgomery Drive, kde budú coverovať populárne poppunkové kapely; výťažok z akcie poputuje do NIVA Emergency Relief Fund; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←