Kam na koncerty: 29. – 31. október 2021

Zdieľať

Tekvice vyrezané? Masky hotové? Je tu opäť Halloween. Mnohí si zaiste zase pofrflú, že je to ,,americký“ sviatok. Základy tohto komerčného sviatku však vznikli v skutočnosti v Európe, konkrétne v keltských oslavách Samhainu. Keďže sa verilo, že práve na prelome októbra a novembra je hranica medzi svetom živých a mŕtvych najtenšia, ľudia sa prezliekali do kostýmov a masiek, aby tieto zblúdilé duše od seba odohnali. Na odstrašenie podobne slúžili aj vyrezaní strašiaci, ktorí ale tradične bývali skôr z repy než tekvice.

Historické okienko:

29. október 2007 – Videli ste už film o Johnnym Cashovi? Ak nie, isto si ho pozrite, lebo 29. októbra 2007 ho zvolili za najlepší biografický film. Hlavnú rolu, čiže Johnnyho Casha, tu stvárnil Joaquin Phoenix, ktorého môžete poznať aj ako najnovšieho Jokera. Cashovu manželku June Carter si zahrala Reese Witherspoon, ktorá za túto rolu získala Oscara.

30. október 1990 – Speváka Guns N‘ Roses Axla Rosea prepustili na kauciu vo výške 10 000 dolárov z väzenia, kde sa dostal po tom, čo údajne udrel svojho suseda po hlave fľašou. Tento incident mal byť následkom toho, že Axlov sused na neho zavolal políciu za príliš hlasnú hudbu.

31. október 1989 – Trochu odbočíme priamo od kapiel, ale pri hudbe zostaneme. V New Yorku 31. októbra 1989 prebehlo natáčanie prvej unplagged šou pre MTV. Nahrala ju britská kapela Squeeze a samotný program bol odvysielaný 26. novembra 1989.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (29. október): gitaristka Prika Amaral (Nervosa; 36 rokov), gitarista Aydan (Elvenking; 44 rokov)

Sobota (30. október): vokalista Gavin Rossdale (Bush; 56 rokov), gitarista a basgitarista Martin Henriksson (ex-Dark Tranquility; 47 rokov)

Nedeľa (31. október): bubeník Mikkey Dee (Scorpions; 58 rokov)

Koncerty:

Piatok (29. október)

Bratislava – Randal Club – SPS, DAFY & THE RAFTERS

Sobota (30. október)

Bratislava – Randal Club – HALLOWEEN ROCK NIGHT 11

Šurany – KD Kostolný Sek – RETURN OF SONGSOFHATE

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←