Kam na koncerty: 26. – 28. november 2021

Zdieľať

Je to tu. Viselo to nad nami už dlho ako Damoklov meč a nakoniec sa história opakuje s lockdownom ako minulý rok. Uvidíme, koľko bude nakoniec reálne trvať tentokrát… S koncertami máme teraz utrum, ale čosi online sa vždy nájde.

Historické okienko:

26. novembra 1988 sa Pink Floyd stali prvou rockovou kapelou, ktorej hudba odznela vo vesmíre. Ruskí kozmonauti, posádka Soyuz 7, vzali so sebou kazetu tajto kapely (bez obalu, lebo ten by bol zbytočná záťaž) s nahrávkou Delicate Sound Of Thunder.

27. novembra 1964 dostal Mick Jagger od súdu v Tettenhall pokutu 16 libier za priestupok pri jazde autom. Jeho obhajca vtedy povedal súdu: ,,Vojvoda z Marlborough nemal dlhšie vlasy ako môj klient a vyhral slávne bitky. Mal pudrované vlasy, asi kvôli tomu, že mal blchy. Môj klient nemá blchy.“

28. novembra 1974 John Lennon odohral svoj posledný koncert. Pripojil sa na pódiu k Eltonovi Johnovi počas vystúpenia v Madison Square Garden v New York City. Lennon predviedol tri pesničky – Whatever Gets You Thru The Night, I Saw Her Standing There a Lucy In The Sky With Diamonds.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (26. november): vokalista Stu Block (ex-Iced Earth; 44 rokov)

Sobota (27. november): vokalista Myles Kennedy (Alter Bridge; 52 rokov), gitarista a klávesák Ivar Bjørnson (Enslaved, ex-Borknagar; 44 rokov)

Nedeľa (28. november): vokalista a multiinštrumentalista Satyr (Satyricon; 46 rokov), vokalista a multiinštrumentalista Fenriz (Darkthrone; 50 rokov), basgitarista Tim Carter (Saxon; 55 rokov)

Koncerty:

Piatok (26. november)

Praha (CZ) – Futurum Bar – BATUSHKA, BELPHEGOR, DIABOLICAL, IMPALEMENT, AMOST DEAD

Sobota (27. november)

Jaroměř (CZ) – Music Club Nároďák – BATUSHKA, BELPHEGOR, DIABOLICAL, IMPALEMENT, AMOST DEAD

Nedeľa (28. november)

Ostrava (CZ) – Barrák Music Club – BATUSHKA, BELPHEGOR, DIABOLICAL, IMPALEMENT, AMOST DEAD

Streamy:

Piatok (26. november)

Hypocrisy – vydanie nového albumu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←