Angelus Fest sa vráti aj v ďalšej sezóne

Zdieľať

Pokovidovú (alebo skôr medzikovidovú) koncertnú sezónu v júni tohto roku odštartoval v Banskej Bystrici úplne nový benefičný festival Angelus Fest. Deň nabitý dobrou muzikou navyše pomohol ľudom, ktorí to skutočne potrebujú. Je skvelé, že sa organizátori rozhodli začať z tejto akcie budovať stálicu domácej festivalovej scény.

Len prednedávnom Angelus Fest spustil svoj oficiálny web, na ktorom nájdete všetky novinky týkajúce sa festivalu. Medzi nimi napríklad aj dátum a miesto konania druhého ročníka či prvé štyri potvrdené kapely.

Druhý ročník benefičného festivalu Angelus Fest sa bude konať 11. júna 2022 v priestoroch banskobystrického amfiteátra a organizátori lákajú potencionálnych účastníkov na prvé mená domácej metalovej scény.

Scrap metal, thrash metal… Volajte to ako chcete, ale chalani to robia skutočne dobre a v rekordne krátkom čase vydali už svoj tretí album. Reč nie je o nikom inom ako o zvolenských DEMONIC-EYED.

Popri nich sa na pódiu predstavia aj metalcoreovo-djentoví AS THEY RISE z Nitry, ktorí po vydarenom debute Reborn, víťazstve v poslednom ročníku Rockovej maturity a ráznych personálnych zmenách strhli kormidlo do búrlivejších vôd a s hlbokým nádychom sa ponorili do ešte tvrdšej produkcie plnej sviežich elektronických vplyvov. Svedčí o tom aj ich najnovší singel Disconnection.

Ak sa vám už teraz zdá záber festivalu široký a vybraní interpreti hudobne veľmi rôznorodí, tak ešte prilejeme olej do ohňa. Treťou kapelou sú totiž obľúbení bratislavskí progresívni rockeri CASTAWAY a doposiaľ zverejnenú štvoricu uzavrie folk-black metal najvyššej kvality z Martina. Ak hádate LUNATIC GODS, tak hádate správne.

Už teraz sa je na čo tešiť. A navyše svojou účasťou podporíte dobrú vec. Celý výťažok (100% vyzbieraného vstupného) totiž bude určený pre Onkologické oddelenie Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Pokiaľ sa vám ale ešte máli, vydržte. Organizátori sľubujú, že začiatkom decembra zverejnia ďalšie dve kapely.

ANGELUS FEST
11. jún 2022
Amfiteáter, Banská Bystrica
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←