Kam na koncerty: 26. – 28. marec 2021

Zdieľať

Kým čakáme na to, ako sa situácia v našej vláde vykryštalizuje, zlepšime si náladu niečím, čo má zmysel. Napríklad si vyberte niečo z ponuky streamov na tento víkend, ktorých síce nie je veľa, ale za to sú to poriadne kvalitky.

Najskôr však, už tradične, nahliadnime do minulosti. V piatok si pripomíname vznik holandskej Utrecht University, ktorý sa datuje do roku 1636. V sobotu sa presunieme do 19. storočia, konkrétne do roku 1871, kedy sa odohral prvý medzinárodný zápas v rugby. Podujatie prebehlo v Edinburghu a zúčastnili sa ho Škótsko s Anglickom, pričom Angličania z neho na domácej pôde vyšli ako porazení. Na konci víkendu si zacestujeme do poriadne ďalekej minulosti. Konkrétne do roku 37 nášho letopočtu, keď rímsky vládca Caligula prijal titul principátu, ktorý mu udelil senát. Takto sa z neho stal cisár a absolútny vládca.

A ako inak, aj v hudobnej histórii sa v dátumy tohto víkendu diali veci. 26. marca v roku 1965 Mick Jagger, Brian Jones a Bill Wyman počas koncertu The Rolling Stones v Dánsku dostali elektrický šok z pokazeného mikrofónu. Bill Wyman po zásahu zostal niekoľko minút v bezvedomí. O niečo neskôr, 27. marca 1987, U2 v rámci natáčania klipu ku skladbe Where The Streets Have No Name hrali na streche obchodu na predmestí LA. Pritiahli vtedy množstvo pozornosti, ktorá spôsobila zastavenie dopravy, čo vyústilo do toho, že polícia zastavila natáčanie. A 28. marca 1976 Genesis započali svoje prvé severoamerické turné odvtedy, čo z kapely odišiel Peter Gabriel. Vystúpili v Buffale a hlavným spevákom už bol Phil Collins.

No a nesmieme zabúdať ani na oslávencov. Tento víkend si môžete pripiť hneď na viacerých. V piatok majú narodeniny vokalista Aerosmith Steven Tyler (oslavuje sedemdesiattri rokov), gitarista a klávesák Morbid Angel Trey Azagthoth (oslavuje päťdesiatešieste narodeniny) či bubeník Savatage Jeff Plate (slávi päťdesiatdeväť rokov). Sobotnými oslávencami budú bývalý spevák The Dillinger Escape Plan Greg Puciato (oslávi štyridsaťjeden rokov) a bývalý basgitarista Equilibrium Marcus Riewaldt (bude sláviť štyridsiatetretie narodeniny). A v nedeľu oslávi tridsiatetretie narodeniny bývalý bubeník Cytotoxinu Tobias Olijnyk.

Piatok (26. marec)

Wardruna – live stream na oslavu aktuálneho albumu Kvitravn nazvaný First Flight Of The White Raven; koncert bude dostupný online až do 28. marca; lístky sú dostupné tu

Sobota (27. marec)

Butcher Babies – skupina počas streamu odohrá v celosti debutový album Goliath a odznejú aj nové skladby; lístky sú dostupné tu

Obituary – prvý zo série dvoch streamov; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←