Kam na koncerty: 25. – 27. jún 2021

Zdieľať

A už sa nám to láme. Už máme tento víkend vyrovnané sily, čo sa týka počtu live streamov a ponuky klasických koncertov. Už ste využili možnosť ísť si niekam užiť živú hudbu? A ako zvládate to tropické počasie? Snáď ste sa ešte úplne nerozpustili.

Kým prejdeme k ponuke, najskôr rýchly náhľad do minulosti. 25. júna v roku 1967 Jimi Hendrix Experience odohrali zdarma dostupný koncert v Golden Gate Parku v San Franciscu. V ten večer odohrali ešte aj ďalšie dve šou. A taktiež 25. júna, ale 1984, Prince vydal svoj album Purple Rain.

V menej vzdialenej minulosti než ostatné udalosti, konkrétne 26. júna 2005, sa stala jedna kuriozita spojená s The Rolling Stones. Ich koncert v Hollywood Bowl sa stal najdrahším v histórii rock n‘ rollu. Pokiaľ si fanúšikovia chceli pozrieť ich vystúpenie, museli zaplatiť 249 dolárov na osobu, čo je v prepočte 205 eur. A nie, neboli v tom žiadne VIP bonusy, boli to len lístky.

Aj 27. jún 1966 bol zaujímavý. Práve vtedy The Mothers Of Invention vydali debutový album Freak Out!. Táto nahrávka sa často spomína v súvislosti s tým, že je označovaná za jeden z prvých rockových konceptuálnych albumov. Jej obsahom je satirický náhľad frontmana kapely Franka Zappu na americkú pop kultútu a rodiacu sa freak scene (vetva bohémskej subkultúry) v Los Angeles. Okrem toho, že išlo o jeden z prvých konceptuálnych rockových albumov, sa zaraďuje aj medzi prvé rockové double albumy.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (25. jún): gitarista Patrik Niclas Morgan Håkansson (Marduk; 48 rokov), vokalistka Diva Satanica (Nervosa; 33 rokov)

Sobota (26. jún): gitarista Jussi Sydänmaa (Lordi; 48 rokov)

Nedeľa (27. jún): spevák, gitarista a basgitarista Olve Eikemo (Abbath; 48 rokov), gitarista Axel Rudi Pell (Axel Rudi Pell; 61 rokov), spevák, gitarista a basgitarista Bruno Kovařík (Hypnos; 51 rokov)

Koncerty:

Piatok (25. jún)

Bratislava – Garáže pod Prístavným mostom – THE WILDERNESS, DAMATO, OLD TOMB, VOID ODDYSEY

Bratislava – Majestic Music Club – MAKAR ČUDRA, RUNNER, MARHALEN

Praha – Modrá Vopice – CELEBRATION OF (SELF)DESTRUCTION – TOME V: A FEAST FOR BROS

Sobota (26. jún)

Banská Bystrica – Amfiteáter – ANGELUS FEST

Praha – Modrá Vopice – SNĚŤ, KRINGA, GOATCRAFT, DEATH RACER, SLAVERY

Prešov – Opalex Sigord – HEĽENINE OČI (Božské leto – 5. oslava narodenín Sky rádia)

Live streamy:

Piatok (25. jún)

Bad Religion – štvrtý zo série live streamov; každý zo streamov bude oslavovať inú dekádu existencie kapely; lístky sú dostupné tu

Sobota (26. jún)

Baby Metal – live stream 10 Babymetal Budokan, ktorým kapela oslávi desať rokov svojej existencie; lístky sú dostupné tu

Rival Sons – druhý z dvojice streamov

Nedeľa (27. jún)

Amenra – záznam koncertu natočený v Belgicku v roku 2019; viac info tu

The Contortionist – live stream s oslavou desiateho výročia vydania albumu Exoplanet; lístky a info sú dostupné tu

Voivod – druhý z dvojice streamov; kapela počas neho odohrá celý album Dimension Hatröss; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←