NIEčO NAVYšE majú nový klip Ako film

Zdieľať

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť pred pár dňami. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína svojim fanúšikom. A práve vďaka podpore fanúšikov mohla skladba a videoklip vôbec vzniknúť.

Pred nejakým časom sa kapela rozhodla, že sa zapojí do projektu stránky Štartovač, kde vďaka zbierke symbolicky odštartovali cestu za nahrávaním nového singlu a videoklipu. Tak sa chalanom po prvýkrát podarilo nahrávať singel v inom než domovskom štúdiu a voľba padla na Rendyho Gnepu a Basem3nt. „Rendyho produkciu a zvuk poznáme už dlhšiu dobu, páči sa nám jeho robota, preto sme radi, že sme našu „inoštúdiovú“ prvotinu nahrali práve s ním. Bol to kus dobre odvedenej roboty, za čo sme vďační. Rendy proste vie, čo robí,“ povedal na margo nahrávania Viliam.

Videoklip mal na starosti Peťo Durák z DURAK Production, ktorý opäť splnil všetky požiadavky kapely. „Vedeli sme, že natáčanie s Peťom bude zábavné, že výsledok bude kvalitný, stavili sme na istotu,“ vysvetľuje spevák Viliam. Peťo zase priznáva, že práve táto skladba je jeho najobľúbenejšou.

K nahrávaniu videoklipu prezradil, že „prebiehalo ako vždy – so štipkou humoru, chalani pekne pripravení, nejaký ten klip už majú za sebou a vedia, ako sa nachystať. A tiež vedia pripraviť fajnové pohostenie.“ Text k skladbe a dokonca aj scenár k videoklipu pripravil Miroslav Vranský, ktorý sa etabloval do pozície hlavného textára kapely.

Kapela NIEčO NAVYšE z Bardejova oslávila 10 rokov na scéne. Na konte majú tri albumy, niekoľko stoviek odohraných koncertov po Slovensku a v susednom Poľsku či v Česku. Boli finalisti súťaží Košický zlatý poklad z roku 2018, Šariš – objav východu, víťazi prehliadky kapiel v Bratislave a autori oficiálnej hymny pre slovenské volejbalistky.

Zdroj: LG

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←