Kam na koncerty: 22. – 24. október 2021

Zdieľať

Už ste vytiahli zimné oblečenie alebo to ešte stále skúšate v jesenných či nebodaj letných veciach? Ale čo na tom, že chlad sa už zahrýza až do morku kostí, keď sa môžeme zohriať pri dobrej hudbe na nejakom koncerte s pivom v ruke. Alebo možno pomaly radšej s vareným vínom.

Historické okienko:

22. októbra 1964 The Who dostali list od vydavateľstva EMI Records, kde si od nich žiadali nové materiály. Z tohto bolo jasné, že veci, ktoré dali vydavateľovi iba na ukážku, dostatočne zaujali. Vtedy však táto skupina ešte nebola známa ako The Who, ale The High Numbers.

23. októbra 1989 Nirvana odohrala svoj prvý európsky koncert. Ten sa koncal v Anglicku v klube Riverside Club v Newcastli. Táto šou bola prvou zo šnúry skladajúcej sa z tridsiatich šiestich vystúpení.

24. októbra 2004 sa Queen stali prvou rockovou kapelou, ktorú povolili v Iráne. Západná hudba bola vtedy v Iráne prísne cenzúrovaná a homosexualita tu bola považovaná za zločin. Avšak aj napriek týmto faktom v krajine povolili predaj výberovky najväčších hitov Queen. Kapela však už bola v Iráne populárna aj pred tým, hoci ilegálne prostredníctvom rôznych pirátskych kópií ich tvorby, keďže Freddie Mercury bol veľmi hrdý na svoje iránske korene.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (22. október): basgitarista Vincent Hornsby (Sevendust; 54 rokov)

Sobota (23. október): basgitarista Robert Trujillo (Metallica; 57 rokov)

Nedeľa (24. október): vokalista a gitarista Zoltán Farkas (Ektomorf; 46 rokov)

Koncerty:

Piatok (22. október)

Brno (CZ) – Melodka – WAITING FOR THE WINTER

Kolín (CZ) – U vodvárků – FESTDOWN VOL.1

Litvínov (CZ) – Ponorka – PUNK ROCK NEVER DIE!

Sobota (23. október)

Brno (CZ) – M13 klub – BRUTUS

Košice – Collosseum Club – ROZPOR (Benefícia pre klub)

Olomouc (CZ) – Sklub – ROTTEN FEST

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←