Kam na koncerty: 21. – 23. máj 2021

Zdieľať

Poväčšine to opäť vyzerá na upršaný víkend. No ak budeme musieť trčať zavretí doma, stále máme v ponuke nejaké lákavé streamy. Kým prejdeme k zoznamu na tento víkend, dajme si rýchly prehľad historických míľnikov v hudobnom svete.

21. mája v roku 1968 dnes už zosnulého gitaristu The Rolling Stones Briana Jonesa zatkli za to, že ho už druhýkrát prichytili prechovávať marihuanu v jeho londýnskom byte. O niekoľko rokov neskôr, konkrétne v roku 1983, ale v rovnaký deň vydali ZZ Top klip ku Gimme All Your Lovin‘. Práve v tomto videu sa prvýkrát objavil aj Eliminator, auto speváka a gitaristu kapely Billyho Gibbonsa. Išlo o Ford Hot Rod z roku 1933. Vozidlo sa neskôr objavilo aj v ďalších troch klipoch skupiny a stalo sa ich dosť charakteristickým znakom. Gibbons si dokonca zohnal jedno presne také isté auto, ktoré potom bral na turné.

Pri sobotných udalostiach sa opäť vrátime k The Rolling Stones, ale presunieme sa do roku 1971, keď ich album Sticky Fingers získal prvé miesto v americkom rebríčku popularity. Na obale nahrávky bol zips, ktorý skutočne fungoval. Obálku navrhol populárny umelec Andy Warhol. Tento album je prvá nahrávka, ktorá bola vydaná prostredníctvom vlastného vydavateľstva kapely The Rolling Stones Records. A s jeho vydaním bolo spojené i ďalšie prvenstvo, keďže práve pri ňom sa prvýkrát objavilo ikonické logo kapely s jazykom a ústami. To bolo dielom londýnskeho študenta umenia Johna Pascheho.

Pri vydávaní albumov zostaneme aj v nedeľu, pretože 23. mája 1969 vypustili do sveta album Tommy britskí The Who. Nahrávka je rockovou operou o hluchom, hlúpom a slepom chlapcovi, ktorý hrá pinball. Tento konceptuálny album bol rozdelený na dve LP a predstavil úplne nový hudobný žáner, ktorým bola rocková opera.

Víkendoví oslávenci:

Piatok – bubeník Pete Sandoval (ex-Morbid Angel; 58 rokov), vokalista Herbie Langhans (Radiant, ex-Sinbreed, Avantasia,…; 46 rokov)

Sobota: gitarista Kenny Hickey (Silvertomb, ex-Type O Negative,…; 55 rokov)

Nedeľa: gitarista Chaq Mol (Dark Funeral; 48 rokov)

Streamy:

Piatok (21. máj)

Myrkur – live stream, ktorý je rozdelený na dve časti; prvá časť Act I : Acoustic and Solitary in Copenhagen bude odohraná počas tohto víkendu a bude prierezom celej diskografie Myrkur; lístky a informácie sú dostupné tu

Sobota (22. máj)

August Burns Red – pri príležitosti desiateho výročia albumu Levere kapela odohrá počas streamu túto nahrávku v celistvosti; lístky sú dostupné tu

Steel Panther – live stream Fans Come First, kde setlist zostavili fanúšikovia kapely; lístky a formulár na zadanie svojho želania, akú skladbu by ste chceli počuť, nájdete tu

Nedeľa (23. máj)

Emperor – live stream A Night Of Emperial Wrath 2021 bude oslavou 30. výročia existencie kapely; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←