Kam na koncerty: 28. – 30. máj 2021

Zdieľať

Zatiaľ to s tou pandemickou situáciou a uvoľňovaním opatrení vyzerá fajn. Dúfajme, že to v tomto trende aj bude pokračovať, lebo v najbližších mesiacoch sa črtajú už i nejaké tie normálne koncerty. Kým to ale príde, tak zatiaľ vám prinášame aspoň ponuku tých virtuálnych.

Pred sľubovanou ponukou si ale najskôr pozrime, čo sa v dátumy tohto víkendu dialo v hudobnej minulosti. 28. mája 1995 v klube Roxy v Los Angeles System Of A Down odohrali svoj prvý koncert. Odzneli na ňom napríklad skladby Sugar či P.L.U.C.K.. Tie sa o tri roky neskôr objavili na ich debutovom albume. Ale diali sa aj iné veci. V rovnaký dátum, ale v roku 1957, vznikla The National Academy Of Recording Arts And Sciences (NARAS), ktorá je známa oceneniami Grammy Awards. Grammy sa začali udeľovať rok po vzniku NARASU.

V sobotu si pripomenieme aj jednu smutnú udalosť. 29. mája 1995 fotografi, ktorí si fotili vraky starých áut na dne Decker Canyon v Malibu, popri fotení našli telo Philipa Kramera, basgitaristu Iron Butterfly. Kremera vyhlásili za nezvestného 12. februára toho roku a jeho smrť deklarovali ako samovraždu. O niečo skôr, konkrétne v roku 1983, ale tiež 29. mája, sa stala ešte jedna vec. Nie však tragická, skôr prelomová. Kiss vtedy odohrali posledný koncert so svojím slávnym makeupom. No až taký posledný nebol, keďže v roku 1996 sa s ním objavili znova po tom, čo sa pôvodní členovia opäť dali dokopy.

Nedeľa bude pri potulkách minulosťou o koncertoch, keďže 30. mája 1994 Metallica odštartovala svoje S—t Hits The Sheds Tour. Ich supportom boli na ňom Danzig, Suicidal Tendencies a Candlebox. Okrem nich mali s Metallicou vystúpiť aj Alice In Chains, ale tí sa museli účasti na turné vzdať kvôli drogovému problému Layna Stayleyho. No a 30. mája 1987 zrušili turné Deep Purple. To malo niesť názov House Of Blue, ale keďže si Richie Blackmore zlomil prst počas koncertu v arizonskom Phoenixe, museli ho zrušiť.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (28. máj) – bubeník Gavin Harrison (King Crimson; 58 rokov)

Sobota (29. máj) – vokalista Blaze Bayley (ex-Iron Maiden, Blaze Bayley, Wolfsbane; 58 rokov), vokalistka Ailyn Giménez (ex-Sirenia, Serenity; 39 rokov)

Nedeľa (30. máj) – gitarista a klávesák Valerio Storch (Nanowar Of Steel; 35 rokov), gitarista Tom Morello (ex-Audioslave, Rage Against The Machine; 57 rokov)

Streamy:


Piatok (28. máj)

Burning Witches – live stream pri príležitosti vydania albumu The Witch Of The North

Myrkur – live stream, ktorý je rozdelený na dve časti; druhá časť Act II : Nature Reclaims – The Folkesange Live Experience bude obsahovať odohranie nového albumu Folkesange v celistvosti; lístky a informácie sú dostupné tu

Nightwish – prvý deň presunutého dvojdňového online eventu An Evening With Nightwish In A Virtual World; lístky a info sú dostupné tu

Sobota (29. máj)

Death Angel – live stream The Bastard Tracks; lístky sú dostupné tu

Nightwish – druhý deň presunutého dvojdňového online event An Evening With Nightwish In A Virtual World; lístky a info sú dostupné tu

Nedeľa (30. máj)

Voivod – prvý z dvojice streamov; kapela počas neho odohrá celý album Nothingface; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←