Kam na koncerty: 19. – 21. marec 2021

Zdieľať

Po takej dlhej dobe bez tých správnych koncertov, kde sme sa zvykli tlačiť telo na telo, pohadzovali sme vlasmi hore dolu a na konci sme sa vždy snažili chytiť nejaký ten suvenír v podobe trsátka či paličky, nám už všetkým začína dobre šibať, však? To, že máme niečo aspoň v online priestore, je len slabou náplasťou. Lepšie ako nič, no to je ako lízať zmrzlinu cez sklo. A tak nám zostáva len snívať, kedy sa zase vrátime do normálu. Čo myslíte, bude to aspoň v lete alebo na jeseň? Alebo vôbec tento rok?

No nebudeme len šomrať. Ešte musíme zaťať zuby a skrotiť svoje túžby po koncertoch aspoň streamami, ktorých bude hneď niekoľko aj tento víkend.

Skôr než však pristúpime k samotnému zoznamu, nakuknime na chvíľu do minulosti. Veď napríklad 19. marca 1895 August a Lous Lumièrovci nahrali svoj prvý záznam prostredníctvom novopatentovaného vynálezu kinematograf. V podstate išlo o prvý film. V 19. storočí zostaneme aj v sobotu, ale presunieme sa o pár dekád vzad, konkrétne do roku 1815, kedy po úteku z ostrova Elba Napoleon prišiel do Paríža s armádou stoštyridsaťtisíc mužov a okrem nich ešte s ďalšími dvestotisíc dobrovoľníkmi, čím začal svoju stodňovú vládu. A do tretice zostaneme v rovnakom storočí aj na konci víkendu. Premiestnime sa však do roku zasadeného presne medzi dve zmienené udalosti. 21. marca 1871 sa Otto von Bismarck stal prvým kancelárom Nemeckej ríše.

V hudobnej minulosti sa presunieme do 60. a 70. rokov minulého storočia. V piatok pocestujeme do roku 1964, kedy britský premiér Harold Wilson v londýnskom hoteli Dorchester odovzdal The Beatles ocenenie za osobnosti šoubiznisu za rok 1963. O niečo skôr, 20. marca 1960, Elvis Presley začal svoje prvé nahrávanie od prepustenia z americkej armády. Nahrávanie trvalo dvanásť hodín a vyprodukoval počas neho svoj ďalší hit Stuck On You. A 21. marca 1971 Led Zeppelin v rámci turné Back To The Clubs zavítali do Boat Clubu v anglickom Nottinghame, kde prvýkrát odohrali Stairway To Heaven, Black Dog a Going To California. Set začali so skladbami Immigrant Song a Heartbreaker.

Čo sa týka oslávencov, v piatok majú narodeniny basgitarista Mr. Big a Sons Of Apollo Billy Sheehan (slávi šesťdesiatosem rokov) aj bubeník Mastodon Brann Dailor (má štyridsaťšesť rokov). No a nedeľným oslávencom bude bubeník UFO Andrew Maynard Parker, ktorý bude mať šesťdesiatdeväť rokov.

Piatok (19. marec)

Faun – online koncert; informácie o koncerte a lístkoch sú dostupné tu

Horrendous – live stream zo Saint Vitus Bar v Brooklyne; lístky sú dostupné tu

Sobota (20. marec)

Angelus Apatrida – live stream, počas ktorého kapela odohrá celý rovnomenný album; lístky sú dostupné tu

Yngwie Malmsteen – live stream z Las Vegas; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←