Kam na koncerty: 18. – 20. september 2020

Zdieľať

A je to tu zase. Máme druhé kolo. Opatrenia sa stále viac sprísňujú, korona nám ešte stále nechce dať pokoj a pri koncertoch nám zostávajú oči pre plač.

Ale aspoň historické okienko je na tento víkend pestré. Hneď jeho prvá položka poteší priaznivcov vikingov. Nie seriálu, ale tých pravých skutočných severských bojovníkov. V roku 1066 totiž 18. septembra nórsky kráľ Harald Hardrada spojil sily s Tostigom Godwinsonom, bratom vtedajšieho aktuálneho anglického kráľa Harolda Godwinsona. Tostigovi sa zjavne nepozdávala súrodencova vláda, a tak sa ho rozhodol zvrhnúť za pomoci severského panovníka. Fanúšikovia Amon Amarth vedia, že Amoni majú pesničku Berserker At Stamford Bridge. No a práve táto skladba má čo to dočinenia aj s Haraldom a Tostigom.

Na 19. september do historického okienka spadá i udalosť nie taká vzdialená ako tá piatková. Do dejín sa zapísalo aj poriadne silné zemetrasenie z roku 1985, kedy v Mexico City zahynulo niekoľko tisíc ľudí a spadlo až štyristo budov.

No a na 20. september zase pripadá udalosť súvisiaca s tou piatkovou. Opäť sa vráťme k Haraldovi Hardradovi a Tostigovi Godwinsonovi, ktorí spoločne zaútočili na Anglicko. Harald zahynul v bitke pri Stamford Bridge 25. septembra 1066, ale ešte pred ňou 20. septembra 1066 stihol byť účastníkom bitky pri Fulforde, dedine spadajúcej pod anglický York. Tu Harald so svojou armádou vikingov zvíťazil, keďže nech robili Angličania čo robili, nepodarilo sa im preraziť vikinskú štítovú hradbu. A tak tu padli vojská Morcara z Northumbrie aj Edwina z Mercie, takže Tostig získal túto usadlosť pre seba.

Čo sa týka hudobnej histórie, na piatok padá päťdesiate výročie úmrtia Jimiho Hendrixa. V sobotu si zase pripomenieme moment, kedy Steppenwolf v roku 1968 prvýkrát získali zlatú platňu. Bolo to za nahrávku Born To Be Wild. A na záver týždňa uplynie štyridsaťosem rokov odvtedy, čo v roku 1972 polícia našla na farme Paula a Lindy McCartneyových rásť marihuanu.

A ešte oslávenci, na tých nesmieme zabúdať. Piatkovým oslávencom je bývalý gitarista Cradle Of Filth a aktuálny gitarista Mayhem, kde je známy aj ako Ghul, Charles Hedger – oslavuje okrúhlu štyridsiatku. V sobotu si dajte jedno orosené na zdravie gitaristu Danzig Tommyho Victora a jeho štyridsaťštvorku či na štyridsaťdvojku bývalého vokalistu Mushroomhead Waylona Reavisa. A v nedeľu si dajte pivo či štamperlík na zdravie Paweła Jaroszewicza, bubeníka Batushky, ktorý však spolupracoval napríklad aj s Lamb Of God, Vader, Beplhegor, Nargaroth či Obscure Sphinx a v závere víkendu oslávi tridsaťpäť rokov, či na basgitaristu Helloween Markusa Grosskopfa, ktorý oslávi päťdesiatpäť rokov.

Piatok (18. september)
Bratislava – Koncerty na garážach – VULVATHRONE, SPERM OF MANKIND, BRUTAL MICKEY MOUSE
Košice – Cassbar – TATROFKA, BRIZOLIT (Gulomety miesto kolies tourko)

Sobota (19. september)
Bratislava – Cyklo kuchyňa – BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ, PII JEM
Bratislava – Hopkirk – DEPECHE MODE TERASA (stretnutie fanúšikov DM; max. 45 ľudí)
Poprad – Koncerty na garážach PP – THE WILDERNESS, HROBAR, DIKTÄT, TATROFKA, BRIZOLIT
Sereď – Camping – FLESH PARTY
Žilina – Hájovňa – THERAPIST, SLØN, GETO

Live streamy:
Piatok
Anberlin – live stream, počas ktorého odohrajú album Cities; stream bude dostupný tu
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Lamb Of God – live stream, počas ktorého odohrajú aktuálny rovnomenný album; lístky a stream sú dostupné tu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
10 Years – live stream pri príležitosti vydania nového albumu Violent Allies; stream bude dostupný na stránke kapely s lístkami od ceny 6 dolárov
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
NOFX – počas live streamu odohrajú album White Trash, Two Heebs And A Bean; lístky sú dostupné tu
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
Daughtry – akustický live stream z Whisky A Go Go v Los Angeles; dostupný bude tu
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←