Kam na koncerty: 15. – 17. január 2021

Zdieľať

Ešte ste sa doma nezbláznili? Či patríte medzi tých, ktorí majú výnimku na to, aby chodili aspoň do práce? No čo, veď nejako bolo a nejako bude. Potešme sa teraz aspoň trochu z toho snehu, ktorý momentálne nasypalo asi všade a čakali sme naň od Vianoc. A napríklad si k tomu zapnite aj nejaký dobrý online koncert.

Najskôr však, ako už tradične, malé nakuknutie do minulosti. 15. januara v roku 1889 v Atlante vznikla The Coca-Cola Company. Vtedy sa však nazývala Pemberton Medicine Company. O niekoľko desiatok rokov a jeden deň neskôr sa zase v Prahe stala smutná udalosť, o ktorej vie snáď každý jeden z nás. Totiž 16. januára 1969 sa na protest proti okupácii Československa armádami Varšavskej zmluvy, okliešťovaniu slobôd a narastajúcej pasivite verejnosti podpálil český študent Jan Palach. O tri dni neskôr na následky podpálenia zomrel. No a v nedeľu sa vrátime opäť niekoľko storoči naspäť, lebo 17. januára 1773 kapitán James Cook viedol svoju prvú expedíciu na plavbu do Antarktídy.

Čo sa týka potuliek hudobnou minulosťou, v tých nepôjdeme veľmi ďaleko. Pripomíname si totiž smutné výročie úmrtia Dolores O’Riordan, speváčky Cranberries. Dolores zomrela v roku 2018 vo veku štyridsať šesť rokov. Na sobotu pripadá moment z roku 1970, kedy zatvorili výstavu erotických litografií Johna Lennona v Londýnskej galérii. Ukončil ju zásah Scotland Yardu, ktorý osem litografií skonfiškoval ako dôkaz o pornografii. A v nedeľu si pripomenieme okamih, kedy v roku 1996 do Rock ‚n‘ Rollovej siene slávy oficiálne pribudli Pink Floyd.


A ani tentokrát nezabúdame na oslávencov z radov hudobníkov z našej brandže. V piatok slávi päťdesiate ôsme narodeniny spevák a basgitarista kapely Venom Cronos. V sobotu si pripite na štyridsiate piate narodeniny basgitaristu Hypocrisy Mikaela Hedlunda. Na konci týždňa si ešte dajte frťana na zdravie charizmatickej vokalistky Epicy Simone Simons, ktorá oslávi tridsiate šieste narodeniny a gitaristu Helloweenu Kaia Hansena, ktorý bude mať päťdesiat osem rokov.

Piatok (15. január)

Jimmy Eat World – prvý zo série virtuálnych koncertov pod názvom Phoenix Sessions; počas každého streamu odohrajú jeden celý album; začnú so Surviving; lístky sú dostupné tu

Sobota (16. január)

Avatar – druhý zo série virtuálnych koncertov s názvom Avatar Ages – An Impossible Concert Experience; lístky a merch sú dostupné tu

Nedeľa (17. január)

Kid Rock – live stream pri príležitosti oslavy spevákových päťdesiatych narodenín; viac informácií je dostupných tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←