Helloween príde na Slovensko neskôr, poteší však nadšencov open air koncertov

Zdieľať

Kvôli prebiehajúcej pandémii sú HELLOWEEN a HAMMERFALL nútení opäť odložiť časti United Forces Tour 2022. Aj keď sa zdá, že sa situácia čiastočne uvoľňuje, po konzultácii so všetkými európskymi promotérmi prišli k záveru, že stále existujúce obmedzenia jednotlivých krajín a regiónov znemožňujú odohrať turné v jednom kuse podľa plánu. Helloween aj Hammerfall sú z toho veľmi smutní, ale sú radi, že môžu začať v pôvodných termínoch v Anglicku v máji. Sú presvedčení, že sa blíži koniec pandémie a s novými dátumami sa im konečne podarí odohrať pre fanúšikov toľko sľubované koncerty.

Čo to však znamená pre Slovensko? Zimný štadión vo Zvolene po polovici júna nie je možné použiť na koncerty, ako potvrdili z manažmentu hokejového klubu. Banskobystrický „zimák“ je malý a v rekonštrukcii a ich amfiteáter nepojme aparatúru a pódium takýchto rozmerov.

Chvalabohu, skupina preferuje hranie v letných mesiacoch vonku na otvorených priestranstvách, takže riešenie sa našlo. Ani nie 10 km od pôvodného miesta konania sa nachádza miesto, ktoré zvládne koncert akejkoľvek veľkej kapely, parkovanie a dokonca aj táborisko v jednom. Miesto bolo odskúšané mnohými známymi kapelami a naposledy pred polrokom aj skupinou Olympic. Koncert sa teda odohrá vo všešportovom areáli vo Zvolenskej Slatine. Aby sa zorientovali aj fanúšikovia z iných krajín (a zvykli si na medzinárodný názov), budú organizátori uvádzať názov Olympic Fields a pre Slovákov Futbalové ihrisko.

Hammerfall ako chuťovka tu vystúpia s Helloween podľa plánu (Francúzsko a niektoré krajiny to šťastie nemajú). Koncert sa uskutoční v sobotu ihneď po skončení školského roka. Zvyšok turné bude pokračovať až na jeseň 2022, a teda budeme jednou z mála krajín, ktoré si toto naozaj veľkolepé dianie a zážitok pozrú medzi prvými. A vieme všetci, že toto turné je mimoriadne očakávané a bude úspešné. Z roku 2021 je tu fantastický comebackový album Helloween (s Michaelom Kiskem a Kaiom Hansenom v zostave), takže fanúšikovia si vypočujú novinkové skladby a aj tie z kategórie nesmrteľných 2. júla 2022 vo Zvolenskej Slatine.

Malé zmeny nastanú aj pri vstupenkách. Lístky na sedenie sú vypredané. To rieši tribúna, ktorá bude pre fanúšikov na tomto koncertnom mieste postavená po prvýkrát. Stáť bude priamo oproti pódiu, takže fanúšikovia zo všetkých štyroch pôvodných sektorov budú mať omnoho lepšie videnie ako na pôvodnom mieste, kde by sa na pódium pozerali zboku.

Aktuálne delenie státia na 3 sektory sa zlučuje na dva. VIP státie, vypredaný sektor, bude štandardne priamo pod pódiom. Ostatné státie sa zlučuje na zvyšný priestor medzi VIP státím a tribúnou. Vďaka zmene miesta konania bude vlastne pre všetkých zjednodušený prístup k občerstveniu, ktoré bude po stranách koncertného areálu a k toaletám a parkovaniu za tribúnou. Cena vstupenky na státie sa zjednocuje na 45€.

HELLOWEEN, HAMMERFALL
2. júl 2022
Futbalové ihrisko (Olympic fields), Zvolenská Slatina
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←