Fire Your Boss sa pýšia debutovým albumom v troch jazykoch

Zdieľať

Ako znie punk rock s kombináciou textov v angličtine, slovenčine a v španielčine? Bratislavská trojica FIRE YOUR BOSS odpovedá na túto otázku svojím debutovým albumom s názvom Uno, One, Jedna, ktorý vyšiel 17. novembra.

Napriek tomu, že prvý pokus založenia kapely bol v roku 2015, prvý koncert odohrali na bratislavských Garážach pod prístavným mostom až v lete 2019. Kvôli pandémii a zmenám v zostave, žiaľ, stihli odohrať „len” 13 koncertov. Tento „voľný čas“ bol ale investovaný do prerobenia starých pesničiek a skladania nových. Súčasnú zostavu tvoria Janči (spev a gitara), Hugo (basa a spev) a Lukáš (bicie).

V júli 2022 nahrali 12 skladieb v Unknown Sounds Studio u Romana (bubeník Catastrofy). Pesničky obsahujú politické a spoločenské témy. Napríklad pesnička Mr. Poo vyjadruje jasný postoj kapely proti ruskej invázií na Ukrajine. “Viem, že naše pesničky majú komplexné témy, ktoré sa nedajú rozobrať do detailov v 2-minútovej pesničke. No vytvárajú v nás pocit zodpovednosti, aby sme sa snažili odovzdať mladým generáciám lepši svet ako ten, ktorý sme dostali,“ hovorí basák Hugo, ktorý pochádza z Ekvádoru.

V albume je možné počuť pestré hudobné prvky od metalových až po popové. Každý člen počúva rôzne kapely a interpretov, čo prináša inakosť do ich hudby. Ambíciou kapely je koncertovať po celom Slovenku, ale aj za hranicami. Nový album je zároveň výzvou, aby bol ten ďalší ešte lepší, a preto už pripravujú pesničky do druhého albumu.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←