Dimebag niekoľko dní pred smrťou plánoval návrat do Pantery

Zdieľať

Hoci niektoré skvelé etapy nášho života musia občas skončiť, neznamená to nutne, že sa k nim nikdy nemôžeme vrátiť. Toto si zrejme povedal aj zosnulý gitarista Pantery DIMEBAG DARRELL. Len krátko pred smrťou totiž vraj plánoval návrat k starým kamarátom.

Podľa videografika Daryla ,,Bobbyho Tongsa“ Arnbergera, ktorý spolupracoval ako s Panterou, tak aj s Dimebagovou druhou kapelou Damageplan, gitarista túžil po opätovnom spojení s predchádzajúcou partiou. V podcaste pre Laundry.audio Arnberg hovoril o tom, že Dimebag menej než mesiac pred tragickou smrťou plánoval urobiť čokoľvek, čo bude potrebné k tomu, aby sa znovu dal dokopy s Philom Anselomom a Rexom Brownom.

,,Naposledy som ho videl v novembri 2004. Išiel som k nemu domov. Zvykli sme sa rozprávať takmer o všetkom. Hovoril mi vtedy: ‚V decembri urobíme turné (pozn. red. s Damageplan) a potom sa stretneme cez vianočné sviatky. Po nich začneme robiť na nejakých nových veciach. A bude to to, že urobíme čokoľvek, aby sme chalanov dali zase dokopy a tentokrát na to pôjdeme správnym spôsobom.‘ Hovoril, že preto urobí čokoľvek, čo bude potrebné. Už mal celkom dosť toho, čo vtedy robil s Damageplanom. Necítil z ostatných potrebné nadšenie. Očividne pri nich necítil takú mágiu ako pri tých dvoch (pozn. red. pri Anselmovi a Brownovi). Chcel sa pohnúť vpred a vrátiť sa do Pantery.“

Napriek tomu, že by bolo skvelé, keby sa Dimebag vrátil do Pantery, nakoniec mu nebolo dopriate tieto plány uskutočniť. V decembri 2004 ho zastrelili počas koncertu Damageplan v Ohiu.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←