System Of A Down sa vracajú do Česka

Zdieľať

Niektoré kapely je ťažké žánrovo zaradiť. Napriek tomu, že sa fanúšikovia aj hudobní kritici všemožne snažia, nikdy to nebude to pravé pomenovanie. Kapelám samým je to ale často úplne ukradnuté: „System Of A Down pre mňa nie je progresívna kapela. Ale nie je to ani typický popový projekt. Rozhodne našej hudbe venujeme pozornosť, aby sme sa uistili, že to nie je niečo, čo už niekto predtým počul,“ tvrdí napríklad spevák Serj Tankian a basgitarista Odadjian dodáva: „Môžete nás porovnať s kým chcete. Je mi to jedno. Porovnávanie a hudobné škatuľkovanie nemajú na túto kapelu žiadny vplyv. Fakt je fakt. Sme tým, kým sme.“

A pánov očividne nezaujíma zatiaľ ani fakt, že tisíce fanúšikov stále čakajú, kedy SYSTEM OF A DOWN vydajú nový album. Asi si stále vystačia so svojimi piatimi štúdiovkami, ktoré stihli od roku 1994 vydať. Navyše z nich doteraz vždy vyskladali koncertný program, ktorý nesklamal žiadneho fanúšika.

Ich koncerty sú nezabudnuteľné. A aj to je určite jeden z dôvodov, prečo sa môžu radiť medzi najúspešnejšie kapely sveta. Len málo metalových kapiel dosiahne vo svetovom merítku taký komerčný úspech ako práve System Of A Down. Už ste dostali chuť pustiť si ich hudbu? Kapela vám ponúka oveľa viac.

Po troch rokoch sa so svojou šou totiž vracajú do Česka. Koncert kapely System Of A Down si môžete prísť užiť do pražskej O2 Areny 16. júna. Šou odohrajú v pôvodnom zložení a ich špeciálnym hosťom bude brazílska formácia EGO KILL TALENT, ktorá nedávno vydala svoj druhý štúdiový album.

SYSTEM OF A DOWN, EGO KILL TALENT
16. jún 2020
O2 Arena, Praha
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←