Pantera v reunion zostave pridáva ďalší koncert

Zdieľať

Je to naozaj tak. Nemožné sa stalo možným a PANTERA sa dáva opäť do pohybu. Zdá sa, že tohoročný december bude pre fanúšikov tejto legendy veľmi zaujímavý. Hlavne v južnej polovici amerického kontinentu.

Pantera je tu s nami už od roku 1981, no v koncom 80. rokov drasticky zmenila štýl z glam/heavy metalu na niečo, čo by sme v tejto dobe nazvali groove/thrash metal. Práve vďaka tejto zmene sa chalani celkom elegantným spôsobom dostali cez 90. roky. Charakteristický bol ich neotrepaný, agresívny a surový štýl založený väčšinou na monoriffoch a nekompromisnom hlasovom prejave.

V roku 2003 sa však kapela rozpadla a z radov fanúšikov, ale aj médií sa zviezla vlna kritiky. Zakladajúci členovia Vinnie a Darrell (Dimebag) Abbottovci obviňovali speváka Phila Anselma, že na kapelu v podstate kašle. Tieto prestrelky by pokračovali, ak by v roku 2004 neotriasla svetom smrť gitaristu Dimebaga. V meste Columbus v štáte Ohio, kde vystupovali obaja bratia so svojou novou kapelou Damageplan, rozzúrený fanúšik vtrhol na pódium a niekoľkokrát vystrelil na Darrella. Ten zraneniam okamžite podľahol.

Pantera

Táto tragédia pohla celou rockovou komunitou, prehĺbila už aj tak hlboké priepasti medzi pozostalými členmi a definitívne pochovala nádej na reunion kapely. Vinnie dával smrť svojho brata čiastočne za vinu Philovi a odmietal s ním komunikovať až do svojej smrti v roku 2018.

Aj keď mnohí tvrdili, že Pantera zomrela práve s Dimebagom a Vinniem, vokalista Phil Anselmo a basák Rex Brown boli opačného názoru. 13. júla 2022 svet obehla správa, že Pantera sa opäť vydá na turné.

Skalní fanúšikovia ostali rozčarovaní a nemohli uveriť tomu, čo sa to deje. Na miesto gitaristu sa prihlásil Zakk Wylde. Toho spájalo s kapelou tuhé priateľstvo s Dimebagom. Po jeho smrti Zakk napísal pieseň In This River, ktorú mu aj venoval. Charlie Banante, známy ako bubeník kapely Anthrax, si sadol na prázdnu bubenícku stoličku po nebohom Vinniem.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať. Od hnevu až po nadšenie. I keď toho nadšenia tam až toľko zasa nebolo. Je pochopiteľné, že práve takýto reunion si fanúšikovia nepredstavovali.

K už ohláseným dátumom na tento rok pribudol ďalší, už piaty. Všetko sú to väčšie festivaly v Južnej Amerike a je jasné, že ide o testovaciu jazdu. Ak niečo na tomto zafungovalo viac ako hejt, tak je to všeobecná zvedavosť.  A to aj u ľudí, ktorí predtým tejto kapele nevenovali toľko pozornosti. Európske festivaly na leto 2023 ešte tento reunion do svojich line-upov, pochopiteľne, nezaradili.

Dá sa predpokladať, že ak sa podaria tieto prvé koncerty, tak reunion šou bude možné vidieť aj na veľkých festivaloch na starom kontinente.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←