Deep Purple sa v lete prídu rozlúčiť aj so Slovenskom

Zdieľať

Prichádza senzácia, akú zažilo len málo miest na Slovensku. Len pár dní po tom, čo bude na pódiu stáť Johnny Depp s kapelou Hollywood Vampires, na rovnaké pódium  vystúpia legendy svetovej hardrockovej hudby DEEP PURPLE.

Deep Purple sa pýšia viac ako 120 miliónmi predaných albumov (pričom niektoré zdroje uvádzajú až 150 miliónov nosičov) a so svojim posledným vydaným vyrazili na rozlúčkové turné.

Kalendár koncertov tejto legendy obsahuje v roku 2023 mestá ako Tokio, Osaka, Sao Paolo, Brazília, Bogota, Atény, Toulon, Parma a ďalšie. Medzi ne sa nenápadne vpašovala aj Zvolenská Slatina, kde bude postavená obrovská aparatúra, ktorá už vyhovuje aj najväčším svetovým hviezdam. Aj najvzdialenejším fanúšikom v mieste konania priblížia dianie na pódiu u štyri obrie obrazovky.

Mnoho skladieb Deep Purple sa pýši titulom hit či megahit, napríklad Child In Time, Perfect Strangers, Highway Star, Soldier Of Fortune, Burn,… Avšak nad nimi všetkými čnie jeden monolit, ktorý zabezpečil kapele nesmrteľnosť, aj keby už nikdy nevydala inú skladbu – Smoke On The Water.

Kapela pôsobí v zložení s tromi zakladajúcimi členmi – spevák Ian Gillan, bubeník Ian Paice a basák Roger Glover. Don Airey pri klávesoch je osobou známou z fungovania aj v kapelách ako Rainbow, MSG, Whitesnake či JethroTull. Simon McBride na gitare vymenil Stevea Morsea len nedávno a je to známy gitarový mág z Írska.

Skupina sa na Slovensko príde pozrieť po dlhých štrnástich rokoch a keďže je toto turné označené ako rozlúčkové, máte šancu prísť kapelou povedať (a odspievať) „zbohom“ práve 22. júla 2023 na Olympic Fields vo Zvolenskej Slatine.

AKTUALIZÁCIA (29.6.2023): Koncert sa presúva na Amfiteáter Paľa Bielika v Banskej Bystrici.

O pódium sa podelia so špeciálnymi hosťmi, ktorí budú oznámení neskôr. Predpredaj vstupeniek začína 13. apríla o 10:00.

Jeden komentár

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←