Brat Jimiho Hendrixa sa vracia na Slovensko

Zdieľať

Čo majú spoločné taliansky gitarista a spevák Fulvio Feliçiano a LEON HENDRIX? Určite je to vášeň pre hudbu, vzájomné priateľstvo, vzťah k Jimimu a, našťastie pre nás, aj európske pódiá. Na pódiách v našej blízkosti sa títo páni dokonca objavujú hneď niekoľkokrát ročne. Na Slovensku a v Česku sa brat Jimiho Hendrixa objavil po prvý raz v novembri 2022 a publikum si ho ihneď zamilovalo. Projekt In The Name Of Jimi, kde Leona sprevádzajú skvelí muzikanti z Talianska, priniesol pekné spomienky, silné emócie a hlavne „kúsok Jimiho“ všetkým, ktorí ho milujú. 

Nedožité osemdesiate narodeniny gitarovej legendy sa na pódiách oslavujú, ako sa na rockerov patrí, ešte aj necelého pol roka po ich dátume. A to skutočne veľkolepo. Všetkým hudobným fajnšmekrom sa týmto opäť naskytá jedinečná príležitosť zažiť na vlastnej koži poctu Jimimu Hendrixovi. Leon sa pre veľký úspech vracia na Slovensko v spoločnosti fantastickej talianskej kapely FULVIO FELICIANO BAND.

Celý večer bude venovaný nesmrteľným Jimiho skladbám. Navyše v prevedení, s akým sa publikum ešte nestretlo. Koncertný set, ktorý je starostlivo vyselektovaným prierezom tvorby slávneho gitaristu, bude popretkávaný jedinečnými príbehmi a spomienkami, o ktoré sa s prítomnými podelí Jimiho o šesť rokov mladší brat Leon.   

Leon Morris Hendrix je americký maliar, gitarista a skladateľ. Okrem toho, že sa momentálne venuje odkazu svojho brata, má na svojom konte dva vlastné albumy s Leon Hendrix Band. V roku 2002 debutoval so Seattle Rain, ktorý sa o štyri roky neskôr dočkal nasledovníka v podobe nahrávky Keeper Of The Flame. V roku 2012 absolvoval svoje prvé rozsiahle európske turné, počas ktorého sa predstavil v krajinách ako Veľká Británia, Taliansko, Poľsko, Macedónia či Kosovo.

S Leonom na Slovensko prichádza aj úžasný taliansky gitarista Fulvio Feliçiano, ktorý už dlhé roky propaguje Jimiho nesmrteľnú gitarovú hru. Okrem Fulvia bude Leonovi na pódiu robiť spoločnosť basgitarista Marco D’Angelo (Leon Hendrix, Stan Skibby) a bubeník Pino Liberti (Uli Jon Roth, Buddy Miles, Marco Mendoza).

Okno do života gitarovej legendy Jimiho Hendrixa sa Slovákom a Čechom otvorí počas mája magických sedemkrát. Konkrétne tomu tak bude 4. mája v Dome kultúry v Pezinku, 5. mája v trenčianskom Piano Clube, 6. mája v Kino Klube Svatobořice, 7. mája v Nostalgia Garden v Michalovciach, 11. mája v Bounty Rock Café v Olomouci, 12. mája v Jazz penzióne v Čadci a 13. mája v brnianskom Metro Klube.

Zdroj: Richard Novak/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←