Corey Taylor vydáva prvé skladby z jesenného sólo albumu

Zdieľať

Každý poriadny fanúšik tohto ,,motherfuckera“, ako rád sám seba nazýva COREY TAYLOR, už zaiste zachytil šepoty o možnom sólovom albume. Vokalista Slipknotu a Stone Sour sa totiž už dlhšiu dobu vyhrážal, že má v zálohe aj množstvo materiálu, ktorý však nijako nezapadá do toho, čo robia kapely, kde pôsobí.

Nielen, že pripúšťal možnosť vzniku sólo nahrávky, počas jedného z rozhovorov vyhotovených v aktuálnej dobe potlačenia veľkých koncertov sa vyjadril, akoby už nahrávku mal pomaly nachystanú. A on ju už naozaj mal.

Corey Taylor už na jeseň tohto roka vydá svoj premiérový sólový album. Nahrávka bude niesť meno CMFT, čo je vlastne skratka od Corey Motherfucking Taylor.

Celého albumu by sme sa síce mali dočkať až 2. októbra, to však neznamená, že nemáme šancu vedieť, čo od neho očakávať. Corey totiž vypustil do sveta hneď dve ochutnávky z nadchádzajúcej novinky. Jednu Black Eyes Blue iba s lyrics videom, avšak druhú z nich CMFT Must Be Stopped vyhodil von rovno s oficiálnym klipom.

Nečakajte však ani nálož v štýle Slipknot, ani ako keby bola od Stone Sour. Na skladbe CMFT Must Be Stopped Corey totiž spolupracoval aj s dvomi rapermi, a to s Tech N9ne a Kid Bookiem. Takáto kombinácia znie zvláštne už len pri vyslovení featuringu a bude vám znieť zvláštne, aj keď si pieseň zapnete, no je poriadne chytľavá. Corey v nej len nespieva, ale aj rapuje.

Tak trochu wrestlersky ladené video vzniklo u DJaya Brawnera. Natáčalo sa v Hideou Studios v Las Vegas za prítomnosti producenta Jaya Rustona (Stone Sour, Anthrax, Steel Panther, Avatar), Coreyho a jeho kapely. V tomto prípade Taylorovi pri hudobnej zložke pomohli gitaristi Christian Martucci (Stone Sour) a Zach Throne, basgitarista Jason Christopher a bubeník Dustin Robert.

V klipe je aj malý bonus v podobe ,,štekov“ Coreyho kolegov z hudobného priemyslu. Môžete tam zazrieť Larsa Ulricha (Metallica), Roba Halforda (Judas Priest), Lzzy Hale (Halestorm), Scotta Iana (Anthrax) či Marilyna Mansona.

A čo sa hovorí o celom albume? ,,Je to divoká a vzrušujúca mapa k Taylorovmu hudobnému psyché. HWY 666 vás prevalcuje s diabolským chvením, zatiaľ čo Silverfish odlupuje Taylorove vrstvy skúseností s písaním textov spojených s akustickými gitarami a tvoriacich balans vysokého napätia sľučiek a ťažoby. Zlovestná basová línia, ktorá pri Culture Head ustupuje revu gitár a potom sa postupne premostí do s pianom, prevládajúcej Home ponúka surovú koštovku Taylorovho obrovského hlasového rozsahu.“

Vedeli ste, že Coreyho hlasový rozsah je až päťoktávový? Niekde dokonca nájdete uvedené, že je to až päť a pol oktávy, čo ak by bola pravda, tak by bol rozsahovo iba o pol oktávy nižšie než Mike Patton z Faith No More, ktorý sa všeobecne zvykne ocitať na špici rebríčkov hlasových rozsahov spevákov.

Spevák sa zmienil aj o niekoľkých zaujímavostiach o svojej prvej sólovej nahrávke. Niektoré z nápadov na piesne na nej má vraj ešte zo svojich tínedžerských čias, keď mal asi 15-16 rokov. A keď dával skladby dohormady, strávil nad nimi dva týždne, počas ktorých nahral celkové číslo dvadsaťpäť piesní. Iba trinásť z nich je takých štandardných, zvyšok sú buď akustické verzie skladieb, alebo rôzne covery.

,,Je všetkým tým, čím som chcel, aby bol. Je tam trochu Slade, trochu Johnnyho Casha aj Alice In Chains. Vlastne, pred dvomi rokmi som sa sám začal učiť hrať na piano, aby som dokázal nahrať pesničku, ktorú som napísal pre svoju manželku. A dokázal som ju zahrať i nahrať. A je fakt dobrá, až tak, že je to pravdepodobne tá najlepšia vec, akú som kedy napísal,“ hovorí Corey.

Album spolu s novým špeciálnym merchom si môžete predobjednať na Coreyho oficiálnej stránke.

Corey Taylor – CMFT:
1. HWY 666
2. Black Eyes Blue
3. Samantha’s Gone
4. Meine Lux
5. Halfway Down
6. Silverfish
7. Kansas
8. Culture Head
9. Everybody Dies On My Birthday
10. The Maria Fire
11. Home
12. CMFT Must Be Stopped 
13. European Tour Bus Bathroom Song

Zdroj: loudwire.com, loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←