Besna a Abyss sa vydávajú na cestu Európou

Zdieľať

Dva roky po vydaní Split EP sa BESNA a ABYSS opäť spojili, aby vyrazili na spoločné turné Zverstvá v Evrópe 2022. Obe kapely sa síce mierne žánrovo líšia, ale spája ich vystúpenie nabité emóciami a intenzitou.

Besna je post-blackmetalová kapela z Bratislavy, ktorá vznikla v roku 2017. Ich hudba má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické, trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru robí ich hudbu jedinečnou a strhujúcou cestou emócií. S debutovým albumom Zverstvá, ktorý si kapela sama vydala v marci 2022, sa teraz chystajú predstaviť na pódiách po Slovensku aj Európe.

Abyss je melodic blackmetalová skupina založená v roku 2009 v okolí Mníchova. Inšpirovaní švédskymi melodickými black/deathmetalovými kapelami začiatku deväťdesiatych rokov, ich hudbu charakterizuje striedanie zložitých inštrumentálnych pasáží s čiastočne melodickým a čiastočne surovými riffmi. Prostredníctvom jedinečne pestrých štruktúr skladieb formuje kapela malebné melodické steny, ktoré v poslucháčovi rezonujú ako emócie plné pochmúrnosti a zúfalstva. Na turné Zverstvá v Evrópe skupina predstavuje prvý pohľad na nevydaný materiál, ktorý bude uvedený na ich pripravovanom albume.

Dátumy a miesta turné Zverstvá v Evrópe 2022:
25. máj 2022 – Sonic, Erding (DE)
26. máj 2022 – Club Wakuum, Graz (AT)
27. máj 2022 – Cyklokuchyňa, Bratislava (SK)
28. máj 2022 – S8 Underground, Budapest (HU)
29. máj 2022 – Bajkazyl, Brno (CZ)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←