Abstract sumarizujú svoje roky na scéne dokumentom

Zdieľať

Banskobystrickí inštrumentalisti ABSTRACT sa rozhodli, že zmapujú svoje viac ako 25-ročné pôsobenie dokumentárnym filmom, ktorý ponesie názov Instrumentary. V dokumente sú zachytené všetky dôležité míľniky ich kariéry, ako aj raritné videá z koncertov a skúšobní. Nebudú chýbať ani komentáre súčasných aj bývalých členov tejto už legendárnej formácie.

Peter „Lego“ Lengsfeld o dokumente hovorí: „V kapele sme sa s touto myšlienkou zaoberali už dávnejšie. Osobne som oslovil pár šikovných ľudí a predostrel som im svoju predstavu. Som rád, že sa toho chalani chytili a dotiahli to k skvelému výsledku. Samozrejme, vieme, že to na Slovensku veľa kapiel nášho rangu nerobí, a aj preto sme sa rozhodli dokument spraviť! Bola to výzva! Myslím si, že si to ako kapela zaslúžime a tiež naši fanúšikovia, ktorým takouto formou prinesieme našu 25-ročnú históriu kapely v obraze.“

Nakrúcanie zastrešili štyria kameramani – Matej „Šajgy“ Šajgalík, Miňo Mojžiš, Róbert Karczub a Adrián Mihálik. Posledný menovaný sa chopil aj réžie dokumentu.

„Snažili sme sa nájsť tie najzaujímavejšie momenty zo života kapely Abstract. Bolo trochu náročné ustriehnuť temporytmus filmu – hlavne po dramaturgickej stránke. Kapela chcela tých informácií do dokumentu čo najviac a je to pochopiteľné. Pre mňa je zasa dôležité, aby sa z návalu informácií postupne nezačal divák nudiť. Hľadali sme prieniky a modelovali výsledný tvar dokumentu niekoľkými pracovnými verziami. Divák bude mať možnosť nazrieť do bohatého archívu kapely a zároveň si vypočuť jej plány do budúcnosti. O spomienky sa podelia aj bývalí členovia Abstractu. Na výslednom diele sme pracovali tri roky a, samozrejme, nie všetko sa nám podarilo do dokumentu dostať. Materiál ale určite použijeme vo forme teaserových bonusov – krátkych minútových výpovedí členov kapely s pridanou grafikou, ktoré budeme až do premiéry zverejňovať na sociálnych sieťach filmu či oficiálnej fanpage stránke Abstractu,“ vysvetľuje kameraman Adrián Mihálik.

Dychtivým divákom neostáva nič iné, len počkať do konca októbra tohto roka, kedy má film Instrumentary naplánovanú svoju premiéru.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←