Antigod na novinke Messtery nevymäkli

Zdieľať

Pôst sa končí. Po dlhých piatich rokoch vydávajú českí ANTIGOD novú dosku. Pomenovali ju Messtery a aj keď o nej hovoria ako o začiatku novej etapy, fanúšikovia môžu zostať pokojní, stále ide o nemilosrdnú metalovú nálož. V hľadáčiku by ju mali mať predovšetkým milovníci death a thrash metalu.

Antigod tvoria ostrieľaní borci, ktorí majú mimo iného skúsenosti z kapiel ako Dead Carnage či Disfigured Corpse. V roku 2013 debutovali skvelo prijatou nahrávkou The Masquerade, po ktorej nasledovali ďalšie dva albumy. Na tých už pôsobil spevák Chymus, ktorý však v roku 2021 Antigod opustil. Kontakty ale nepretrhal, naopak, na novinke je podpísaný pod textami a dizajnom CD.

Novým frontmanom sa stal Martin Turek z kapely Sinfull Crowda. „S Marťasem sa už nejaký ten rok poznáme a po Chymusovom odchode mi napadol ako prvý, takže som ho hneď oslovil,“ uvádza gitarsita Pedy. „V prvom rade som vedel, že je super a do kapely zapadne aj po ľudskej stránke. Naviac má z pódií dlhoročné skúsenosti. I keď najskôr odmietol, nakoniec si to nechal uležať v hlave a ozval sa, že to skúsi. Že to bola dobrá voľba, sme zistili nielen v štúdiu, ale aj na pódiu.“

Album vznikal v štúdiu Southock Recording, na ktoré chlapci z Antigod nedajú dopustiť. „Osobne som u Prcka z Ador Dorath natočil snáď päť či šesť dosiek a nejaký ten singel. Ten človek je extra trieda nielen profesionálne, ale aj ľudsky. Práca s ním je vždy na vysokej úrovni. A tej srandy okolo toho… Preto došlo aj ku koncertnej kolaborácii Antigod/Ador Dorath, ktorá, povedal by som, tiež funguje na výbornú,“ hovorí Pedy.

Messtery je vonku. Digipack s futuristickým obalom vydal tradične MetalGate, s ktorým Antigod spolupracujú už niekoľko rokov. Na poslednom koncerte 4. februára ho aj pokrstili a zahrali z neho rovno desať piesní a aj niekoľko starších kúskov. „Akcie s kapelou Debustrom v ostravskom Barráku sú pre nás vždy jedným z koncertných vrcholov. Nie je teda divu, že sme sa rozhodli album pokrstiť práve tu. Prispôsobili sa tomu dátumy nahrávania aj vydania, aby to do seba všetko zapadlo.“

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←