Na zvolenskom Angelus Spring MetalStorm vystúpi päť kapiel na podporu útulku

Zdieľať

Benefičný metalový koncert pod hlavičkou „Angelus“ sa prvýkrát uskutoční vo Zvolene. Fanúšikovia kvalitného metalu sa môžu tešiť na vystúpenie piatich kapiel, ktoré vystúpia 15. apríla 2023 vo Wake Up klube.

Organizátorom sa v roku 2022 podarilo na piatich benefičných podujatiach vyzbierať spolu 6373€ na dobročinné účely (pre OZ Svetielko nádeje, OZ Onkológia BB a zvieracie útulky), v roku 2023 by svoje aktivity radi rozšírili aj mimo Banskú Bystricu a koncert Angelus Spring MetalStorm je prvou takouto lastovičkou.

„Veľmi nás teší, že si môžeme zahrať na tejto parádnej akcii a zároveň pomôcť štvornohým kamarátom z Bláznivého zverinca. Veríme, že metalisti a hardcoreáci si prídu na svoje. Náš set bude obohatený o skladby z nášho čerstvého albumu Demonic-eyed 4, plus šľahneme aj zopár „D-E klasík“. A ako sa stalo dobrým zvykom na našich koncertoch, tak ani na Angelus Spring Metal Storm nebude chýbať náš spolusúputník Dominus Dadcarius a jeho prenáramne lyrický vokálik, udržujúci všetkých susedov v pohotovosti,“ dodáva Luboshio z kapely DEMONIC-EYED, ktorý je spoluorganizátorom koncertu.

Žánrovo príbuzná, teda thrashmetalová kapela PERFORMED z Prievidze pozýva na Angelus Spring Metal Storm každého, „kto má rád tvrdú muziku a aj rád podporí správnu vec. Benefičná akcia vo Zvolene, kde sme už dlhšie nehrali, je skvelá príležitosť zabaviť sa a aj pomôcť. Preto neváhaj a príď, zostava kapiel určite stojí za to. V súčasnosti chystáme nasledovníka nášho albumu Moronia, ktorý vyšiel pred dvoma rokmi. Viacero skladieb máme rozpracovaných, niektoré už takmer dokončené a je veľmi pravdepodobné, že vo Wake Up klube niečo z nového materiálu premiérovo predstavíme.“

Thrashovú trojicu dopĺňa kapela TECHNOLOGY OF DEATH zo Žiaru nad Hronom, žánrovým spestrením budú vystúpenia levických ACHSAR (folk metal) a OLD TOMB (stoner/doom metal) zo Šale.

Celý výťažok z koncertu bude venovaný pre OZ Bláznivý zverinec. Jeho činnosť predstavila predsedníčka OZ Ing. Viktória Pupáková: „Naše OZ funguje od marca 2017, nemáme vlastné priestory ako klasický útulok, fungujeme na báze dočasných opatier, čiže keď si niekto ochotný vezme zviera k sebe domov, pokiaľ nenájde domov. Takých ľudí je však málo, takže fungujeme v núdzovom režime. Primárne sa venujeme záchrane psov. Psy máme buď vyhodené na ulicu, z rodín, kde sú už nechcené, z družstiev z reťazí alebo z osád, ktoré nás pravidelne zásobujú. Väčšinou sú to zvieratá choré, ktoré treba najskôr liečiť, aby mohli ísť do adopcie. Momentálne máme v teréne v osadách 5 psov, z toho 3 treba kompletne veterinárne ošetriť a jedného kastrovať. V dočasných opaterách máme 2 dospelé psy. Vyzbierané peniaze budú použité na veterinárne výdavky, tento rok sme už minuli vyše 1700 eur len na ošetrenie psov.“

15. apríla 2023 bude mať teda každý metalový fanúšik zo Zvolena a okolia možnosť spojiť príjemné s užitočným – parádne sa zabaviť a prispieť na dobrú vec.

Jeden komentár

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←