Ancient sa už o pár dní vrátia na Slovensko

Zdieľať

Naposledy sme nórskych melodických blackmetalistov ANCIENT v našich končinách mohli vidieť na Gothoome v roku 2017. Teraz sa však 2. septembra vrátia v rámci samostatného koncertu. Sekundovať im budú naši domáci DEPRESY a PATRIARCHA. Miestom činu bude Klub za rampami v Novom Meste nad Váhom.

Ancient pôvodne vznikli ako one man projekt gitaristu Aphazela, avšak už rok po vzniku sa k nemu pridal Grimm ako bubeník a vokalista. Neskôr sa zostava ešte niekoľkokrát menila a aktuálne fungujú v zložení Zel (Aphazel; gitara, klávesy a vokály), Dhilorz (basgitara) a Nick Barker (bicie).

Kapela má na konte sedem štúdiových albumov, dve EP, jedno demo a tri kompilačky. Zatiaľ posledná nahrávka im vyšla v roku 2016 pod názvom Back To The Land Of The Dead.

V melodickosti/symfonickosti sa budeme pohybovať aj s Depresy, ktorí sú slovenským metalistom dobre známi. Tí tento rok vydali nový album Psycold.

Nesvätú trojicu uzatvorí tiež veľmi dobre známa partička Patriarcha so svojím melodickým death metalom. Tí majú zatiaľ na konte iba jeden štúdiový album a k nemu jedno EP, ale už sa prejavili ako naozaj výborná kapela, keďže na metalovej hudobnej scéne to nie sú žiadni nováčikovia.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←