Zostali Knightmare aj po štvrtýkrát verní svojmu štýlu? (recenzia)

Zdieľať

Heavymetalová partička KNIGHTMARE z Partizánskeho vydala v polovičke júla nezávisle už svoj štvrtý album. Invkizitor obsahuje desať skladieb a o jeho grafickú stránku sa aj tentoraz postarala talentovaná Vanda Podolinská. A čo hlavná zložka albumu? Teda tá hudobná? Na to sme boli zvedaví aj v našej redakcii.

Tento album sa dá jednoducho zhrnúť do troch slov. Rýdzi heavy metal. Skutočne. Ak si predstavíte ten najčistejší a najpoctivejší klasický heavymetalový materiál bez akýchkoľvek prímesí, presne tak znejú na najnovšej nahrávke Knightmare. Zvyknem rozoberať skladbu za skladbou, ale tu to nejde. Tu by som sa neustále opakoval. Nechápte ma zle, Inkvizitor určite nie je monotónny či nebodaj nudný. Práve naopak. Každá skladba očarí podareným gitarovým sólom. Každá podvedome uvedie do pohybu energickými bicími a riffmi. V každej zaznejú burácajúce viachlasy. Jednoducho každá z nich má všetko, čo by heavymetalová skladba mala mať.

Aj tu sa ale predsa len našlo pár prvkov, ktoré trochu vytŕčajú. Pre mňa to je melodika gitarového partu v úvode skladby Krajina snov a inštrumentálna časť v stredne piesne Čierny úsvit, ktorá sa absolútne líši od zvyšku skladby. No a na dobrom heavymetalovom albume, samozrejme, nesmie chýbať balada a Knightmare to vedia. Spev sirén zaujme akustickou gitarou prelínanou príjemným klavírnym partom a širokými refrénmi.

Jediná vec, ktorá mi na albume trochu vadí, je tupý zvuk. Konkrétnejšie bicie (predovšetkým kopák) a hutnejšie gitary by albumu dodali na kvalite a poslucháčovi na intenzite umeleckého zážitku. V každom prípade Knightmare hudobným materiálom nesklamali ani po štvrtý raz. Ostávajú verní žánru a zároveň sa posúvajú vpred kvalitou skladieb a to je vždy dobré znamenie.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←