Zimná veria Gothoomu sa presunula na jeseň

Zdieľať

Takto pred rokom sme s nádejou očakávali, že hoci sa nekonal letný festival Gothoom, vo februári 2021 by mohla byť aspoň jeho zimná edícia. Žiaľ, pandemická situácia sa vyvinula ešte horšie. A tak bol aj tento zimný festival presunutý na jeseň 2021. V súčasnosti sa to však opäť zlepšuje a podľa dostupných zdrojov by sme sa v dohľadnej dobe snáď mohli dostať do akého-takého normálu.

Je teda reálna šanca, že v októbri sa konečne dočkáme Winter Gothoom festu. Malo by ísť o dvojdňový festival, ktorý sa uskutoční v MSKČ Žiar nad Hronom v dňoch 29. – 30. októbra 2021. Kapacita je zatiaľ obmedzená na 500 ľudí. Ak to však situácia umožní, bude to aj viac. Všetko závisí od pandemickej situácie v lete, kedy by mal odštartovať aj predpredaj vstupeniek.

Na festivalovom pódiu by sa malo prestriedať 20 kapiel a stále platí, že sa v line-upe objavia len európske kapely. Z minula ostávajú potvrdené poľská legenda HATE (patrí k najdlhšie pôsobiacim kapelám na poľskej scéne) či českí ROOT (na čele s Jiřím Big Bossom Valterom formovali čierny kov už pri jeho vzniku). Vynechaní nebudú ani uherskohradišskí HYPNOS, ktorí vznikli ,,iba“ v roku 1999, ale rozhodne za predchádzajúcimi dvoma menami nezaostávajú. V októbri 2020 im vyšla nová nahrávka The Blackcrow.

K nim pribudli ešte trenčianski DEPRESY a DEHYDRATED. Obe kapely vznikli začiatkom 90. rokov a patria k výrazným menám na našej deathmetalovej scéne. Pri slovenských legendách aj ostaneme. Ďalší, ktorí potvrdili účasť, sú bratislavskí doommetalisti GALADRIEL. Viac ako 25 rokov na scéne a 7 albumov hovorí samo za seba. Poriadne krochkanie a kvíkanie zabezpečia brutal deathmetalisti z Hlohovca CRANIOTOMY. Kapela funguje viac ako 20 rokov a má na konte 5 albumov. Poznať ich môžete zároveň aj ako organizátorov festivalu Flesh Party.

Pravý oldschoolový death metal z Čiech prinesú TORTHARRY. Tí od roku 1984 pôsobili ako Imago, neskôr Exekutor a od roku 1991 fungujú s aktuálnym názvom. Za tie tri dekády splodili 9 štúdioviek. Posledný album Sinister Species im vyšiel v roku 2018. V neposlednom rade treba spomenúť aj organizátorov, našich doommetalistov DOOMAS. Tí sú neodmysliteľnou súčasťou Gothoom festivalu a rovnako to bude aj v zimnom prevedení. Doomas počas nútenej pauzy nezaháľali a aktuálne finišujú s novým albumom. Volať sa bude R´lyeh, vyjde tento rok a zoznámiť sa s ním budete môcť aj na festivale.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←