Vystihuje novinka Beast Within The Sound meno kapely? (recenzia)

Zdieľať

Na konci novembra vydalo pražské groovemetalové kvinteto BEAST WITHIN THE SOUND u Slovak Metal Army svoj nový počin. Album Resistance vyšiel 20. novembra 2020 a po Eternal Conflict (2013) a …And Vice Versa (2018) je to už ich tretia dlhohrajúca doska. 

Hneď prvá skladba Immortal Thrash mi dala zabrať a mal som z nej poriadne zmiešané pocity. Rytmicky aj melodicky vydarený riff a skvelá atmosféra, ktorou pieseň odštartovala, náhle skĺzli do rýchleho a neutíchajúceho deathmetalového besnenia. Nečakane sa na niekoľko sekúnd ozval krik a potlesk, akoby som počul koncertnú nahrávku a následne sa všetko vrátilo k tvrdému metalu. Bolo to zvláštne a mal som trochu obavu, čo príde. Našťastie ma prvý dojem neodradil.

Napriek tomu, že na albume ešte nájdete niekoľko podobne rýchlych a surových skladieb (Rise Of The Sheeps, Resistance, For Life And Death) všetky sa od prvej predsa len v mnohom líšia. Môžeme spomenúť gitarové sóla (The Crown, Resistance) alebo rytmickú hravosť (Enemy Lines, Roots Of Damnation, The Crown), či nápadité gitarové riffy (The Crown, For Life And Death) a pútavé harmónie (The Crown, Enemy Lines).

Veľkú rolu zohráva na tomto albume vokál. Naliehavý, miestami uši drásajúci krik speváka dáva celej doske ten správny náboj. V niektorých skladbách zaznejú dokonca náznaky melodického spevu (Pulse Of Freedom, Rise Of The Sheeps), ale iné sú nepochopiteľne chytľavé aj bez neho (The Crown, Enemy Lines).

Poctivý groove metal, nejaké prvky metalcoreu, hlavne poriadne nápaditá rytmika a vydarená harmónia. Taký je album Resitance. Do budúcna by možno muziku kapely ešte väčšmi oživilo aspoň zopár nenápadných samplov v niektorých častiach. Napríklad do úvodu skladby For Life And Death sa nejaká elektronika vyslovene pýtala. Ale to je pri celkovej kvalite ich nahrávky už len detail. V každom prípade sú ale všetci členovia kapely Beast Within The Sound dokonale hudobne stotožnení s jej názvom.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←