Volume čerstvým klipom odštartovali novú éru kapely

Zdieľať

,,Každému osvetľuje životnú cestu niečo iné,“ tvrdí skupina VOLUME v novom singli s názvom Tak svieť. Ten pustila do sveta aj s videoklipom, ktorý svojím prevedením a energiou posolstvo skladby umocňuje.

„Aktuálna situácia vo svete je napätá a každý z nás môže vo svojom vnútri bojovať s temnými myšlienkami. My si ale stojíme za tým, že všetci máme v živote niekoho alebo niečo, čo nám osvetlí cestu životom a zaženie to zlé,“ priblížil spevák Majo Krátky. Dodal tiež, že tým najväčším svetlom v jeho živote je určite rodina.

Singel Tak svieť je hudobne úplne niečo iné, ako boli fanúšikovia kapely doteraz zvyknutí. Hlboké metalové gitary v spojení s elektronikou a moderným vizuálom – tieto postupy môžete poznať skôr zo svetovej produkcie ako od domácich kapiel.

Novinka Tak svieť je ďalším kúskom skupiny Volume v rámci EP s názvom Erised. Špecifická hra s titulom EP (erised/desire) korešponduje aj s celkovým výsledkom. „Kto nás sleduje dlhší čas, vie, že každá zatiaľ vypustená skladba je žánrovo trošku inde. Naším cieľom je dať najavo všestrannosť kapely, čomu, veríme, sa potešia všetci fanúšikovia vo všetkých krajinách, kde tento rok zavítame,“ upresnil Majo s tým, že v rámci veľkonočného EASTER TOUR 2023, na ktorom chalani predstavia aj túto novú skladbu, navštívia okrem slovenských a českých miest aj poľskú metropolu Krakov či Opole.

Nový singel však nie je jediná novinka kapely v poslednom období. Nedávno Volume opustil klávesák Martin Stískala. „Maťovi prišla pracovná ponuka zo zahraničia, ktorú nemohol jednoducho odmietnuť. Všetci v kapele chápeme, že toto rozhodnutie bolo ťažké aj pre neho a určite nám bude ako priateľ a človek, ale aj ako hudobník veľmi chýbať,“ priblížil Majo.

Dodal tiež, že Volume s Martinom spoluprácu tak celkom nepretrhne. „Nahrávať jednotlivé klávesové party môže aj na diaľku. Myslím, že za tie roky spolupráce sme sa už dobre zohrali a určite budeme na nových nahrávkach počítať aj s Maťovým hudobným vkladom. Nie je to teda odchod ako odchod,“ objasnil Majo. Zmena nastane na živých vystúpeniach, kde sa Volume predstaví vo štvorici. Vydaním singlu Tak svieť teda odštartovala nová éra Volume.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←