Rockový týždeň v kocke: Lynyrd Skynyrd, Alice Cooper aj Iron Maiden

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 6. – 12. marec 2023

Vo veku 71 rokov zomrel posledný z pôvodných členov Lynyrd Skynyrd, gitarista Gary Rossington.

Gitaristka Nita Strauss sa vracia do kapely Alicea Coopera, aspoň teda na koncerty ohlásené na rok 2023. Tie zahŕňajú turné Too Close To Comfort, koncerty s Mötley Crüe a Def Leppard aj turné s Robom Zombiem.

Peter Gabriel predstavil tretí singel z pripravovaného albumu i/o. Volá sa Playing For Time a rovnako ako predošlé dva single, aj tento predstavil v deň splnu mesiaca.

Fanúšikovia Iron Maiden budú môcť nahliadnuť na dávne roky kapely prostredníctvom 240-stranovej  knihy fotografií Iron Maiden: The Paul Di’Anno Years. Hlavná edícia knihy vyjde v 666 očíslovaných kusoch.

Rival Sons predstavili pripravovaný album Darkfinger tretím singlom Bird In The Hand. Vydanie svojho siedmeho albumu kapela naplánovala na 2. jún.

Nový album na máj, konkrétne na 19. mája, pripravila kapela Yes. Bude niesť názov Mirror To The Sky a venovaný bude pamiatke bubeníka Alana Whitea, ktorý zomrel minulý rok. Predstavovanie albumu Yes započali singlom Cut From The Stars.

Do kín v týchto dňoch prichádza film Vreskot 6, na ktorého soundtracku sa podieľal aj Mike Shinoda kúskom In My Head.

The Who súhlasili, že v máji odohrajú koncert na festivale dopravy výmenou za to, že Roger Daltrey bude mať možnosť riadiť parný rušeň.  

Zaujímavosť týždňa: Môže byť mosh-pit ešte zábavnejší? Na koncerte kanadskej deathmetalovej kapely Archspire sa v ňom hral Twister.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←