Volume a Petrichor sa vybrali spoločnou cestou

Zdieľať

Takto jednoducho sa dá opísať spolupráca, ktorá vznikla na základe priateľských vzťahov oboch kapiel z trenčianskeho okresu. Veselá letná pieseň v sebe skrýva vášeň, príbehy i lásku.

Nový spoločný singel s názvom Cesta vznikol prirodzene ako vyústenie priateľstva nielen frontmanov, ale aj celých zoskupení. Volume ani Petrichor nie sú žiadnymi nováčikmi, a tak mali od spolupráce vysoké očakávania. „Naším cieľom bolo spraviť spevavú novinku, ktorú uvítajú ľudia hlavne na letných festoch. Počas uplynulého víkendu sme ju zahrali prvýkrát naživo a napriek tomu, že to bolo len jeden deň po jej uvedení, prekvapili nás príjemné ohlasy,“ povedal spevák kapely Volume Majo Krátky.

Singel vznikol v štúdiu Volume production a jeho zaujímavosťou je, že nejde len o klasický duet. „Doslova sme premiešali Volume s Petrichorom, a tak niektoré nástroje nahrávali členovia jednej skupiny a niektoré členovia druhej. Spev sme si potom podelili my dvaja s Peťom,“ dodal Majo.

Práve tento spôsob nahrávania sa stal aj predmetom rôznych diskusií. „Keď sme vyhodili von fotku, že napríklad bicie nahráva Matúš z Petrichoru, tak sa nám začali ozývať ľudia, že prečo s nami už náš bubeník Lubo nehrá a podobne. Je zaujímavé sledovať, ako rýchlo vedia vzniknúť všelijaké klebety. Našťastie sme všetko uviedli na pravú mieru a našim fanúšikom doručili čerstvú letnú pieseň,“ uzavrel Majo Krátky.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←