Hudobníci rôznych žánrov sa spojili do SilkyFish a vydali debutový album

Zdieľať

Debutový album kapely SilkyFish s názvom K.L.M.N. bol vydaný digitálne v prvý májový deň. Album obsahuje deväť piesní v slovenskom jazyku v rockovom štýle. Názov albumu je odvodený od začiatočných priezvísk členov kapely zoradených abecedne. Produkcie a nahrávania albumu sa ujal Michal Kolejak.

SilkyFish je slovenská rocková kapela z Trnavy založená na jeseň roku 2019 s cieľom tvoriť hudbu v materinskom jazyku, hoci v repertoári kapely sa našli aj piesne v anglickom jazyku.

Kapela je zložená z hudobníkov rôznych žánrov (country, punk, metal, gospel), ktorých spojila dokopy rocková hudba. Žánrová rôznorodosť sa premietla do tvorby, ktorú charakterizujú zapamätateľné melódie, refrény a gitarové riffy, no sklamaní nezostanú ani fanúšikovia popu.

Rok 2020 sa niesol v znamení tvorenia, zohrávania sa a aranžmánov piesní. Prvé tri single (Mestom, Pravda a Prízrak) kapela nahrala v CRWNS štúdiu v Tomášove na jeseň 2021. V januári 2022 bola zostava rozšírená o sprievodného gitaristu, na jar vznikli prvé dva lyrics videoklipy na podporu singlov a v lete 2022 začala kapela s prezentovaním vlastnej tvorby na festivaloch.

V novembri 2022 začal v Bratislave štúdiový život nahrávaním ďalších piesní na debutový album, ktorý bol dokončený v marci 2023 a oficiálne vydaný 1. mája 2023.

Zdroj: SilkyFish

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←