Na Angelus After Party sa v Banskej Bystrici predstaví pätica kapiel

Zdieľať

Presne päť týždňov po vydarenom benefičnom Angelus Feste, kde vystúpilo na slnkom zaliatom amfiteátri desať kapiel a fanúšikovia vyzbierali pre OZ Onkológia rekordných 5303€, sa v meste pod Urpínom uskutoční nadväzujúca open air after party. V príjemnom prostredí „vo dvore“ SOVA baru & art klubu vystúpi 8. júla 2023 od 17:00 silná a pestrá zostava piatich metalových kapiel – žánrovo od heavy až po death metal.

Celé vyzbierané vstupné organizátori opäť venujú pre OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne, infúznych púmp a podobne). Podarí sa fanúšikom zaokrúhliť sumu na 6000€? Ak sa pri vstupnom od 10€ príde na koncert pozrieť aspoň 70 návštevníkov, tak áno.

angelus plagat

Na výnimočne vydarenom aprílovom koncerte Angelus Spring Metal Storm (Wake up, Zvolen) s výťažkom 1400€ pre útulok zvierat Bláznivý zverinec fanúšikov svojím svižným thrashom zaujala kapela TECHNOLOGY OF DEATH. Chalani teraz pozývajú všetkých aj do Banskej Bystrice: „Sme kapela zo Žiaru nad Hronom a hráme thrash metal. Máme radi rýchlu a tvrdú muziku, a preto vás pozývame na náš rezký setlist, pri ktorom sa poriadne vybláznime. V Banskej Bystrici hráme prvýkrát a preto veríme, že sa zídeme v hojnom počte a spoločne podporíme dobrú vec, ktorou táto benefičná akcia určite je.“

Poriadnu porciu poctivého old school death metalu prinesú populárni BLOODY REDEMPTION, ktorí nedávno vydali kritikou aj fanúšikmi veľmi pozitívne prijatý (ich v poradí druhý) album Hit To The Gore. V Banskej Bystrici spoja hudobníci aj fanúšikovia príjemné s užitočným. „Čo môže byť lepšie ako pomôcť tým, čo robíme najradšej? Dostali sme možnosť a využijeme ju naplno. Naservírujeme vám to najlepšie z našej tvorby a spoločne ukážme, že odkaz tejto benefičnej akcie má silný význam,“ dodáva štvorica muzikantov.

Kvalitný melodický death metal predvedú aj výborní PEORTH, ktorí majú na svojom konte taktiež zatiaľ dva vydarené albumy, druhý v poradí s názvom Make The Reversal vyšiel v roku 2015. Chalani sa do Banskej Bystrice vracajú po piatich rokoch: „Byť súčasťou myšlienky Angelus Festu je pre nás veľká česť a budeme radi, ak naším setom pomôžeme tým, ktorí to potrebujú najviac. S hodnotami festivalu sa plne stotožňujeme a pevne veríme, že výťažok z koncertu padne na úrodnú pôdu. Okrem starších skladieb zo stále aktuálneho albumu Make The Reversal zahráme aj zopár nových skladieb z pripravovanej dosky. Aj keď je už tohtoročný „hlavný“ Angelus Fest 2023 za nami, budeme radi, ak metalisti znova ukážu svoje veľké srdce a 08. júla prídu do klubu Sova podporiť správnu vec v rámci akcie Angelus Afterparty 2023.“

Zostavu kapiel doplnia domáci heavy/powermetalisti BROKEN RAIN a Zvolenčania RUINEUM (doom/death metal).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←