Vinyl s názvom UR ponúka unikátnu kolaboráciu kapiel Drom a Tengri

Zdieľať

Dve osobitné kapely, päť majestátnych kompozícií, jeden album. Vydavateľstvo MetalGate chystá na koniec mája lahôdku pre fanúšikov, ktorí majú radi experimentálnu a menej tradičnú tvrdú muziku so silnou atmosférou. Reč je o splite libereckých DROM a pražských TENGRI.

Doska má názov UR a jej iniciátori boli Tengri: „Mali sme pripravené skladby pre split, pričom sme chceli osloviť spriaznenú kapelu, s ktorou sa poznáme a ľudsky a hudobne si rozumieme,“ hovorí Martin. „Drom sú kamaráti, odohrali sme spolu viacero koncertov, z ktorých prvý sa odohral už pred deviatimi rokmi. Spája nás tiež bývalý gitarista Drom Rodrigo, ktorý dnes hrá s nami. Chalanom sme načrtli, o čom by spoločný album mal byť a súhlasili!“

„S Tengri sa poznáme prakticky od prvopočiatku kapely,“ nadväzuje gitarista a spevák Drom Charlie. „Stretli sme sa na spoločných koncertoch a padli si pri tom do oka. O split albume sa rozprávame celých desať rokov. Konečne tým splatíme starý dlh.“

Obe kapely poňali svoju časť po svojom, no napriek tomu UR funguje ako celok skvele. „Náladou skladieb sme sa našli. Na mňa doska pôsobí príjemne. Funguje. Celkovo sa mi páči aj po grafickej stránke. Obal je parádny, rovnako ako celkový dizajn,“ hovorí Martin z Tengri.

Autorkou vizuálneho prevedenia je Ma Rie Fišerová, ktorej prácu fanúšikovia môžu poznať napríklad zo splitka Östra Torn/Decultivate. Medzi jej aktivity spadá aj vydávanie fanzinu Mazinerie.

UR vyjde na LP, takže by mali zbystriť predovšetkým zberatelia asfaltov. Napokon obe kapely sú tomuto formátu naklonené. „Vinyly sú super, mám rád ich zvuk. Zároveň ide o veľmi peknú zberateľskú záležitosť. Vďaka ich formátu sa dajú vymyslieť zaujímavé farebné kombinácie a dizajny,“ dodáva Martin.

Okrem vinylu bude nahrávka dostupná aj digitálne. Drom hrajú post-metal/shoegaze a Tengri alternatívny atmosférický post-rock.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←