Ville Valo hlási návrat s novým projektom

Zdieľať

V srdciach fanúšikov fínskej kapely HIM od roku 2017, kedy skupina ukončila svoju dvadsaťšesťročnú kariéru posledným koncertom, pretieklo nespočetne veľa sĺz. Niet sa čo čudovať, úspechy kapely od deväťdesiatych rokov a počas nového milénia sprevádzala aj skutočnosť, že sa im ako jedným z mála podarilo vytvoriť si vlastný, ľahko rozoznateľný hudobný žáner – love metal. Hlboký romantický prejav frontmana Villeho Vala v kombinácii s melancholickými melódiami a údernými gitarovými riffmi sa dostal aj do mainstreamových médií.

Po ukončení kariéry HIM sa hudobníci rozutekali k svojím vlastným projektom a Villeho sme mohli naposledy počuť na špeciálnom projekte Ville Valo & Agents, ktorým chceli pôvodní členovia kapely Agents vzdať hold svojmu legendárnemu spevákovi Raulimu „Baddingovi“ Somerjokimu a nahrali s Valom doposiaľ nevydané skladby. Po vydaní albumu nasledovalo krátke turné, na ktorom si frontman s kapelou občas zahral aj niečo z repertoáru HIM.

V nedávnom rozhovore pre Metal Hammer sa frontman poľskej metalovej skupiny Behemoth Nergal zdôveril, že Vala oslovovil so spoluprácou na druhom albume vedľajšieho projektu Me And That Man. Po tom, ako o to Ville prejavil prvotný záujem, však komunikácia na jeho strane viazla a Nergal so spevákom stratil kontakt. Z tohto dôvodu obsadil na jeho miesto lídra nórskej kapely Madrugada Siverta Høyema.

Až do piatkového rána však nič nenasvedčovalo tomu, že by malo prísť k vzkrieseniu odkazu lovemetalovej legendy. Dnes už vieme, že Valo v rukáve skrýval jedno eso. Oficiálna facebooková stránka patriaca kapele HIM nečakane zmenila logo a Ville predstavil svetu nové EP Gothica Fennica Vol. 1 s troma novými skladbami pod hlavičkou nového projektu s minimalistickým názvom VV.

Štýlovo je každému po vypočutí jasné, že Valo pravdepodobne túži nadviazať na prácu s HIM. Fanúšikovia sú tak vo vytržení, pretože novinky sprevádza rúško tajomstva – kto sú tí hudobníci, ktorí skladby nahrali? Môžeme očakávať niečo viac? Odpovede na tieto otázky však zatiaľ zostávajú nezodpovedané.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←