Ville Valo hlási návrat s novým projektom

Zdieľať

V srdciach fanúšikov fínskej kapely HIM od roku 2017, kedy skupina ukončila svoju dvadsaťšesťročnú kariéru posledným koncertom, pretieklo nespočetne veľa sĺz. Niet sa čo čudovať, úspechy kapely od deväťdesiatych rokov a počas nového milénia sprevádzala aj skutočnosť, že sa im ako jedným z mála podarilo vytvoriť si vlastný, ľahko rozoznateľný hudobný žáner – love metal. Hlboký romantický prejav frontmana Villeho Vala v kombinácii s melancholickými melódiami a údernými gitarovými riffmi sa dostal aj do mainstreamových médií.

Po ukončení kariéry HIM sa hudobníci rozutekali k svojím vlastným projektom a Villeho sme mohli naposledy počuť na špeciálnom projekte Ville Valo & Agents, ktorým chceli pôvodní členovia kapely Agents vzdať hold svojmu legendárnemu spevákovi Raulimu „Baddingovi“ Somerjokimu a nahrali s Valom doposiaľ nevydané skladby. Po vydaní albumu nasledovalo krátke turné, na ktorom si frontman s kapelou občas zahral aj niečo z repertoáru HIM.

V nedávnom rozhovore pre Metal Hammer sa frontman poľskej metalovej skupiny Behemoth Nergal zdôveril, že Vala oslovovil so spoluprácou na druhom albume vedľajšieho projektu Me And That Man. Po tom, ako o to Ville prejavil prvotný záujem, však komunikácia na jeho strane viazla a Nergal so spevákom stratil kontakt. Z tohto dôvodu obsadil na jeho miesto lídra nórskej kapely Madrugada Siverta Høyema.

Až do piatkového rána však nič nenasvedčovalo tomu, že by malo prísť k vzkrieseniu odkazu lovemetalovej legendy. Dnes už vieme, že Valo v rukáve skrýval jedno eso. Oficiálna facebooková stránka patriaca kapele HIM nečakane zmenila logo a Ville predstavil svetu nové EP Gothica Fennica Vol. 1 s troma novými skladbami pod hlavičkou nového projektu s minimalistickým názvom VV.

Štýlovo je každému po vypočutí jasné, že Valo pravdepodobne túži nadviazať na prácu s HIM. Fanúšikovia sú tak vo vytržení, pretože novinky sprevádza rúško tajomstva – kto sú tí hudobníci, ktorí skladby nahrali? Môžeme očakávať niečo viac? Odpovede na tieto otázky však zatiaľ zostávajú nezodpovedané.

Komentujte

PÁČIL SA TI ČLÁNOK?

Podpor nás na Patreone, aby sme ti mohli prinášať stále viac kvalitného čítania.
A dostaneš za to aj odmenu!

→Klikni sem←