Ville Valo je späť so sólovým albumom aj turné

Zdieľať

Fanúšikovia fínskej kapely HIM ťažko niesli ohlásenie konca pôsobenia kapely v roku 2017. Jej frontman VILLE VALO sa od vtedy držal viac-menej v úzadí a veľmi o ňom počuť nebolo. V roku 2020 potešil aspoň trojskladbovým EP Gothica Fennica Vol. 1, ktoré sa dá označiť za jeho combackové dielo. Teraz však majú jeho priaznivci oveľa väčší dôvod na radosť.

Skladba Loveletting, ktorú spevák zverejnil 8. apríla, je lastovičkou k ďalším veľkým oznámeniam. Vile začína ďalšiu kapitolu svojej kariéry – bude pôsobiť pod projektom VV, ktorý sprevádza heartagram (ktorý patril aj kapele HIM), no s doplneným V vo vnútri symbolu.

Charizmatický frontman zároveň ohlásil vydanie debutového albumu, ktorý sa bude volať Neon Noir a vyjsť by mal začiatkom roka 2023. Jeho vydanie bude sprevádzať turné po Európe, Veľkej Británii aj USA. Na veľkú radosť slovenských a českých fanúšikov pridal charizmatický Fín medzi zastávky turné aj Prahu (16. február 2023, Lucerna Music Bar), Budapešť (4. marec 2023, Barba Negra) či Viedeň (5. marec 2023, Arena).

Videoklip k prvej skladbe Loveletting z ohláseného albumu mal premiéru 8. apríla o 17:00.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←