Alexi Laiho stavia na troskách Children Of Bodom novú kapelu

Zdieľať

Minulý rok skončil príbeh, ktorý sa začal písať v roku 1993. Príbeh menom CHILDREN OF BODOM. Po mnohých úspešných svetových turné a desiatich štúdiových albumoch sa začiatkom minulého roka kapela rozhodla ukončiť svoju činnosť. Jedna z najpredávanejších fínskych kapiel odohrala svoj posledný koncert v decembri 2019 a jej členovia sa priateľsky rozišli.

Takéto situácie sú vždy liahňou očakávaní u fanúšikov a výzvou pre členov kapely, ktorí bez muziky a koncertných pódií azda už ani nevedia fungovať. A inak to nebolo ani v prípade jedného z najuznávanejších svetových gitaristov Alexiho Laihoa.

Ten sa rýchlo pozviechal a prišiel s novým projektom, kde sa a okrem jeho starého kolegu, gitaristu Daniela Feyberga, k partii pridal aj bubeník Waltteri Väyrynen (Paradise Lost), basák Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) a klávesák Lauri Salomaa.

Nová zostava nechodila veľmi ďaleko po názov ani po ponuky. BODOM AFTER MIDNIGHT už tento rok poctia svojou prítomnosťou vybrané festivalové pódiá (ak festivaly nezrušia). Hneď po tom sa ale páni plánujú zatvoriť v skúšobni a pracovať na materiáli na svoj album.

Zdroj: blabbermouth.net

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←